Кияни 3 дні знайомитимуться з культурою Японії

  Кімоно, айкідо та каліграфія – фестиваль японської культури стартував у Києві. За три дні українців обіцяють навчити самообороні, носити традиційний одяг, крутити роли, малювати ієрогліфи та макіяж гейш. На острів культури Країни сонця, що сходить, завітали і наші кореспонденти.

  П’ять островів в українській столиці облаштувала Японія. Найбільший – спортивний – "Татамі". Там за п’ять хвилин навчать першим прийомам самозахисту.

  Віталій Кайль, айкидист: «Хотя бы, чтобы освободить свою руку и убежать – надо знать простые вещи, как это сделать. За 5 минут это можно узнать. А научиться – научиться, наверне, лет 5 надо будет». 

  Як звичайний папір перетворити на витвір мистецтва – вчать одразу на кількох майстер-класах. Окремо – хенд-мейд листівки по-японськи. 

  Майстриня: «Будем делать открытку, которая называется монкири: "мон" в переводе означает "герб", "эмблема", а "киримас" - означает вырезание. Сегодня у нас – это цветочные фигуры и наклеивать его на открытку».

  Відвідувачі: «Мы вообще все японское любим и сами занимаемся и оригами,  и всем остапльным».

  Та найбільше глядачок зібрала у кімнаті майстриня, яка знає головний секрет гейш: правильний макіяж

  Еміко Міяшіро, майстриня: «Спочатку на обличчя наносять спеціальний вид жиру, який раніше використовували самураї для зачіски. Це є основою. Потім – головне: білила та пудра».

  Нині таку косметику виготовляють із натуральних матеріалів. У давнину  використовували порошок зі свинцем. Це шкодило шкірі та здоров’ю.  Українських дівчат страшні історії не лякають.

  Відвідувачка: «Для теорії – на практиці цей макіяж можна хіба що в театрі використовувати».

  Поряд – виставка традиційного японського одягу.

  Власниця колекції: «Самая ценная вещь из тех, что мы привезли – вот эта скромная накидка буддиста 18-го века. Это мантия самурайской девушки – примерно 1860 год. Она – просто как новая, потому что одевалась один раз в жизни. Эту мантию девушка одевала на свадьбу».

  Розповідати історії про японських самураїв, вчити ієрогліфам та грі на традиційнних інструментах - усіх охочих будуть упродовж трьох днів. Показати прагнуть не лише традиції, а душу країни сонця, що сходить.

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Мексику насуваються одразу 2 тропічні шторми
  Наступний матеріал
  В понеділок ООН презентує висновки щодо хімічної атаки у Сирії
  Теги: