Художник з Китаю створює "вибухові" портрети донецьких шахтарів [відео]

  Вибухові портрети донецьких шахтарів створює китайський майстер - так він надихнувся спуском у місцеву копальню. Як митець замість пензля використовує порох та бікфордів шнур - бачила Юлія Божко.

  На їхніх обличчях ще сліди вугілля та втоми. Героями порохових шедеврів китайський художник обрав донецьких гірників вугільної та соляної шахт. Швидкими рухами майстер разом із дев`ятнадцятьма помічниками, місцевими художниками, творить ескізи для майбутніх портретів. 

  Цай Гоцян, художник: "У створенні картин я використовую порох, він вважається основним елементом порохового живопису. Проте, щоб передати максимально точно риси шахтарів, я додав ще два енергоємні ресурси – сіль та вугілля. Разом ці елементи складають загальний малюнок. Наскільки він вдалий – судити глядачам".

  У створенні портретів Цаю Гоцяну допомагають десятки волонтерів: під пороховІ полотна вони готують спеціальні трафарети. Від цієї роботи залежить точність ліній майбутнього образу.

  Денис Грищук, волонтер: "Это, как бы, тоже своеобразный творческий процесс. Потому что, сколько мы линий вырежем, столько на холсте и будет линий".

  Після того як трафарети готові, починається найскладніше і найнебезпечніше – робота з порохом. В арт - студії , де створюють картини, заборонено курити, адже навіть Іскра може стати причиною вибуху. Висипати порох на полотно Цай Гоцян не довіряє жодному із своїх помічників. Цю роботу він виконує сам - від початку до кінця

  Кореспондент "5 канал": "Для створення картин художник використовує одразу декілька видів пороху. Головна їхня відмінність у розмірі гранул. Ось тут - порох схожий на кавові зерна, а тут, і зовсім, на пил".

  Вибух – це остаточний штрих у створенні полотен. Контури портрета порох буквально випалює. Палітра при цьому може складатися з десятки відтінків - від пастельного бежевого до темно сірого. За всім процесом в студії спостерігають глядачі. Після створення першої картини - не втримуються від аплодисментів.

  Перший відвідувач: "Картина, сделанная порохом, интересна. Я такого не видела еще".

   Другий відвідувач: "Мне кажется это фантастика просто. Динамично, очень красиво получается".

   Третій відвідувач: "Это то искусство, которое должно быть принято, понятно, которое оставит след и в душах этих людей, и тех художников, которые принимают участие. Конечно, Гоцан – я аплодирую".

  Цай Гоцян планує за допомогою пороху створити до дня Шахтаря 27 портретів гірників. Ці роботи можна буде побачити у донецькому арт-центрі «Ізоляція».

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Відразу два літаки розбилися у Польщі
  Наступний матеріал
  Завершено розслідування кримінальної справи "Еліта-Центру"
  Теги: