Гурт "Мертвий півень" влаштував концерт на замовлення (РЕПОРТАЖ)

  Гурт "Мертвий півень" влаштував концерт на замовлення. Обирали пісні - самі шанувальники. Класики української рок-сцени співали лише те, що закортіло почути народу. А заразом і записали наживо народний альбом.
  "Мертвий півень" пішов назустріч народу і влаштував вибори. Протягом двох місяців прихильники гурту голосували за свої улюблені пісні. Тринадцять композицій, що набрали найбільше народних голосів, "Півні" заспівали і записали живий альбом - виключно з глядацьких симпатій.

  Місько Барбара, соліст гурту: "З одного боку, я дуже зворушений, а з другого боку -здивований. Бо це якийсь дивовижний мікс виходить речей, які вибрали наші шанувальники - від найстаріших до найновіших, і це буде дивна дуже збірка. А власне, цікаво, як це все буде звучати разом".

  Хітів у них - хоч греблю гати - кажуть прихильники. Тому й з`явилася ідея влаштувати такий собі народний хіт-парад. Ця музика - для всіх часів та народів - їх слухають і підлітки, які люблять виділятися з натовпу, і зрілі естети, і просто інтелігенти.

  Люди: "Я люблю цей гурт просто за те, що він є, адже ці люди творять таку круту музику."

  Люди: "За тексти, за наявність сенсу, за те, що там немає "туц-туц-унс-унс"".

  Люди: "Вони є патріоти України, вони є мого віку, ну а потім мені ше подобається сам Рома Чайка."

  Люди: "Я виростав разом з "Мертвим півнем", вони мої земляки, і я не можу їх не любити, бо це моє місце, це моє життя."

  Музиканти зізнаються - на такий ретроспективний концерт мають право саме довгожителі української сцени. "Півні" вперше заспівали ще в 1990 році. Сьогодні вже мають десять альбомів і більше ста пісень. Більшість з них - мелодійний рок на слова українських поетів - від Тараса Шевченка до Юрка Андруховича та Сергія Жадана. А переможець народного голосування - пісня "Ми помрем не в Парижі". Для її виконання запросили Кашу Сальцову, відому зараз солістку гурту "Крихітка Цахес". На думку співачки - музика "Мертвого півня" - це наша жива історія.

  Каша Сальцова, солістка гурту "Крихітка Цахес": "Це те, що увійде в історію. Вісімдесяті - це Львів, це "Мертвий півень", це найкраща поезія Андрухочича, Неборака та бубабістів. Це живий приклад того, що музика може відноситися до культури".

  Презентувати альбом, обраний народом, будуть у рідному для "Півнів" Львові - на традиційній травневій забаві, присвяченій гурту, що так і називається "пробудження Мертвого Півня". Окрім цього альбому, представлять ще один - пісні на старі вірші Юрія Андруховича із циклу "Кримінальні сонети".

  Ольга Петрів, Ілля Шинкаренко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Вибори до парламенту Італії. День другий
  Наступний матеріал
  Олімпійський вогонь прибув до столиці Оману
  Теги:
  Loading...