Гендерний театр - покажуть українській молоді [репортаж, відео]

  Гендерний театр - покажуть українській молоді. Вже з наступного року - актори-аматори подорожуватимуть країною з виставами про права дітей. У рамках проекту - "Вчимося себе захищати" - покажуть короткі перфоменси для учнів і студентів.

  Просто про складне. Молоді актори-аматори інтерактивного театру демонструють своє бачення проблеми торгівлі людьми. Для них работоргівці- це чорні птахи, а жертви торгівлі - білі птахи, що потрапили у тенета перших.

  Яніна Німа, режисер  театру: "Так легче проникнуть в эмоциональную сферу ребенка, яркие образы понятны и интересны зрителю больше, чем какие-то информационные тренинговые сообщения".

  Поки одні актори на сцені, інші за лаштунками готують реквізити для наступного виступу.

  Наталія Крицак, акторка театру: "Будет спектакль о проблеме обортов и эти шарики символизируют эмбриончики еще не родившиеся. И когда они лопаються и из них вылетает эта штука, это настолько сильно, что никто не может сдержаться, - плачут все, всегда".

  Соціальні вистави актори-аматори показують не тільки у школах. Відвідують також дитячі будинки, колонії для неповнолітніх. Кажуть: вистави чіпляють за живе. 

  Надія Базарова, акторка театру: "Це була дитяча в`язниця для дівчат до 18 років. Це дівчата, які вбивали, крали, вони замислилися, вони захотіли теж зайнятися творчістю і побачили, що молодь така ж як і вони робить щось цікаве".

  Вистави юних акторів побачать у 5 областях України. Розширенню соціального проекту заважає брак фінансування. Гроші на навчаня українських дітей надає Фонд сприяння демократії посольства США. Українська ж сторона підтримує хіба що морально.

  Лариса Колос, голова правління громадської організації "Школа рівних можливостей": "Нам потрібно лише 100-200 тисяч гривень. Ми завжди співпрацювали з мінсім`ї та міносвіти, але щойно днями мінсім`ї ліквідовано і його зливають із міносвіти і як буде далі ми не знаємо".  

  Дар`я Безродна, Орест Пона, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Франція посилює засоби безпеки через теракт в Стокгольмі
  Наступний матеріал
  Індійські лікарі навчилися роботи операції на серці без загального наркозу
  Теги: