ukraine.googleblog.com

Google запустив віртуальний тур по старовинних церквах Карпат – фото

Учасники туру зможуть прослухати історію восьми старовинних дерев'яних церков, а також детально розглянути їх у форматі 360 градусів

Компанія Google разом із Міністерством культури України створила віртуальний тур по дерев'яних церквах Карпатського регіону, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляється в офіційному блозі Google.

Google оцифрував вісім дерев'яних церков регіону і створив спеціальний сайт Дерев'яні церкви Карпатського Регіону, де можна дізнатися більше про кожну з церков, а також прокласти до них маршрути на Google Картах. 3D-тури всіх цих храмів доступні і в режимі Street View на Картах Google.

Учасники туру зможуть прослухати історію кожної з церков, а також детально розглянути їх в форматі 360 градусів.

Дерев'яні церкви Карпатського Регіону – це один із проектів у рамках кампанії "Автентична Україна", який став результатом співпраці Мінкульту з командою Google Україна. "Завдяки цифровим інструментам Google, шедеври українських майстрів стають доступними для всього світу. Саме такі проекти, які поєднують традиції з сучасними технологіями, демонструють унікальність і самобутність нашої країни", – заявив заступник міністра культури Ростислав Карандєєв.

Всього до списку дерев'яних церков Карпатського регіону ЮНЕСКО включено 16 церков – 8 з яких розташовані в Україні і 8 в Польщі. Церкви можна розділити на 4 типи архітектури: гуцульський (Україна), галицький (чотири в Україні та дві на території Польщі), бойківський (дві в Україні і одна в Польщі) і лемківський (всі п'ять на території Польщі).

До 8 церков, якими можна подорожувати онлайн, увійшли: Церква Вознесіння Господнього, Ясіня, Рахівський район, Закарпатська область; Церква Зішестя Святого Духа, Потелич, Жовківський район, Львівська область; Церква Зішестя Святого Духа, Рогатин, Івано-Франківська область; Церква Пресвятої Трійці, Жовква, Львівська область; Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Нижній Вербіж, Коломийський район, Івано-Франківська область; Церква Святого Архангела Михаїла, Ужок, Великоберезнянський район, Закарпатська область; Церква Святого Юра, Дрогобич, Львівська область; Церква Собору Пресвятої Богородиці (Святого Дмитра), Матків, Турківський район, Львівська область.

Google запустив віртуальний тур по старовинним церквам Карпат – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Флешмоб львівського сміття": Тепер його виявили в зоологічному заказнику
Наступний матеріал
У Туреччині розбився поліцейський гелікоптер: стали відомі подробиці
Loading...

Як вберегти віру під час війни – Митрополит Київський і всієї України

Пасхальна служба: в окупованому Севастополі читали Євангеліє українською мовою

"Правда" чи "переважно правда": Google запускає сервіс Fact Check для новин по всьому світу

Прокуратура затримала екс-протоієрея, який за $500 тис. хотів продати старовинні реліквії покійного предстоятеля УПЦ МП Володимира

З вірою у серці: у Харкові сотні людей помолилися за перемогу над агресором

На Софійській площі столиці майже півтисячі людей помолилися, аби Україна була вільна