Форум видавців у Львові стартував з рекордною кількістю учасників

  Форум видавців у Львові стартував з рекордною кількістю учасників - авторів та видавців з України та багатьох країн світу. Вже кілька років поспіль масштаби форуму дедалі більше зростають. Цьогоріч лотки з книгами розташували не лише у Палаці мистецтв, а й на подвір`ї та на центральних вулицях міста.

  Роман Свиридюк майже щороку відвідує львівський форум видавців, щоби придбати нові книжки. Чоловік тішиться, що вибирати є з чого, проте інколи, каже, ціни відлякують.

  Президент форуму видавців Олександра Коваль каже: Україна - не читацька держава. Чверть людей читає менше п`яти книжок на рік. Упевнена: якщо ситуацію не змінити - половина суспільства з часом перестане читати взагалі.

  Олександра Коваль, президент громадської організації "Форум видавців": "Наше суспільство може розшаруватися на два якісь такі класи: читачі і не-читачі. Ті, хто звикли читати книжки, вони будуть мати великі преференції у виборі свого життєвого шляху. Ті, які не читають книжок - ну, їм залишиться оглядати телебачення, надсилати СМСки, читати в інтернеті якісь найпростіші речі".

  Цьогорічний книжковий форум у Львові зібрав авторів і видавців майже з 30 країн. Їхні роботи та численні презентації  вабитимуть шанувальників книжки. Зокрема, газета "День" вже представила своє 12-те творіння "Сила м`якого знака, або повернення Руської правди".

  Зірковий гість фестивалю - норвезький письменник Ерленд Лу - у захваті від Львова та форуму. Його книжка "Мулей" перекладена українською і видана  невеликим тиражем. Проте вже має відданих шанувальників.

  Ерлен Лу, письменник: "Тиражі моїх книг 5-6 тисяч – для Норвегії це дуже добре. Я не знаю наскільки гарний переклад українською і чи знає мою творчість український читач. Але переклади в Росії, Франції та Швеції дуже якісні. Я сподіваюся, що з часом в Україні книги стануть популярнішими".

  18-й Форум видавців триватиме до неділі. За цей час організатори обіцяють понад 700 заходів та чимало книжкових новинок. Усі охочі зможуть поспілкуватися з улюбленими авторами та поповнити бібліотеки.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Харкові експонують фотографії блокадного Ленінграду
  Наступний матеріал
  КМДА запровадила розсилку СМС про Стратегію розвитку міста
  Теги: