Фестиваль стрітарту стартував у Харкові

  Фестиваль стрітарту - вуличного мистецтва стартував у Харкові. Протягом місяця місцеві художники та митці з Києва, Сум і Москви -розмальовуватимуть стіни занедбаних будинків "другої столиці" та проводитимуть різноманітні мистецькі акції просто неба. А розпочали марафон -трафарет-акцією - розмалювали стіну харківської муніципальної галереї.

  Наймолодша учасниця стріт-артфесту, дванадцятирічна Оксана - залишає на стіні відбиток слона. Дівчинка говорить - сама вигадала малюнок і створила трафарет.

  Оксана Карпенко: "Щоб це з’явилося на світ, я взяла звичайний лист паперу, і спочатку я намалювала картинку, потім я взяла ніж і просто вирізала по контурам, але щоб були якісь місця, ну не по всьому слону вирізала".

  Художник із Херсона Валерій малює червонощоких людей, великих і маленьких, на стінах будинків і на папері. Каже, це його найулюбленіший персонаж.  

  Валерій Кописов: "Я все время рисую. Людей с красними щеками. Потому что человек если живой, то у него красне щеки".

  Стріт-арт фестиваль у Харкові - проводиться вже втретє. Його учасники розмалювали у місті більше десяти стін. Тематику робіт - організатори не обмежують. Але суворо стежать, щоб малюнок тішив око та відповідав загальній архітектурі.

  Роман Мінін, співорганізатор фестивалю: "Мы не против адаптированного к социуму искусства в форме примитивных, абсолютно безссмысленных, безобразных рисунков. Это как раз тогда , когда чиновники хотят адаптироваться под социум, хотят угодить и обычно получается никак, а мы хотим сделать как-то, чтобы было что показать , а не просто "отмазон".

  Перехожі - вуличним мистецтвом цікавляться. Кажуть, воно справді прикрашає занедбані будинки.

  Перехожий: "Очень, особенно на неприятных каких-то участках, на грязных стенах, это очень украшает город, если это не графити какое-то безобразное, то очень даже нравится".

  Закінчилась трафарет-акція - грою у шахи. Вуличні художники розмальовуватимуть Харків впродовж місяця. Окрім цього у програмі фесту обіцяють концерти, поетичні читання власних текстів та кінопокази самотужки знятих стрічок - просто неба. 

  Людмила Сотник, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Польщі власники "Фіата 126-П" вперше провели масштабну виставку цих машин
  Наступний матеріал
  Активістів організації "Патріот України" звільнили з-під варти
  Теги: