Фестиваль музеїв організували у Вінниці

  Фестиваль музеїв організували у Вінниці. Свято влаштували в єдиному в Україні Музеї хліба. Там народні умільці проводили майстер-класи для усіх охочих.

  Роль Михайла Коцюбинського зіграв сам директор вінницького музею. У такий спосіб Федір Панчук, презентує свій заклад, названий на честь українського письменника. 
  Каже, костюм літератора підібрати було не важко, адже знаменитого земляка сучасники легко впізнавали за крислатим капелюхом. 

  Федір Панчук, директор музею-садиби ім. М. Коцюбинського: "Звертають увагу на мій капелюх, щось відчувається, що люди, мабуть не догадуються, що це Коцюбинський, але бачуть щось є незвичайне в цій людині".

  До Вінниці на фестиваль з’їхалися зо два десятки  представників музеїв області. Кожен облаштував свою експозицію. Серед експонатів предмети народного побуту, традиційне вишиванне вбрання,  світлини  відомих вінничан. З-поміж інших виділяється Козятинський музей, який облаштував стенд української коси. На фото дівчата з довгим волоссям. Про особливий догляд за такою косою розповіли одинадцятирічна мешканка райцентру та її бабуся.

  Євгенія Лукасевич, жителька м. Козятин: "Мені подружки кажуть, як ти їх заплітаєш? А я кажу, мені не тяжко зовсім я оберігаю свій дар і так живу з ним".

  Тетяна Лукасевич, бабуся: "Любисток, чебрець це все заварюється разом і дається цьому настої що він охолов і коли він такий теплий для того щоб можна ополоскати. То безмінно, чим більше його, тим краще. Ми ополоскуєм це волосся і воно духм`яне і воно шовкове".

  Перед учасниками фестивалю організатори поставили лише одну умову - заохотити туристів  відвідати їхній регіон.

  Катерина Висоцька, організатор заходу: "Презентувати через музейну експозицію презентувати свій регіон, свій район, свій населений пунк, як туристичний об`єкт, як об`єкт туристичного огляду".

  Для гостей фестивалю народні умільці влаштували майстер-класи. Усіх очочих вчили вправлятися з голкою та ниткою, ткати за справжнім верстатом та пекти коровай.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця "5 канал".

  Попередній матеріал
  Дівчину з Миколаєва, яка 40 днів перебуває в комі, лікуватимуть у клініці "Шаріте"
  Наступний матеріал
  Позачергові вибори до парламенту Греції відбудуться 17 червня
  Теги: