Фестиваль короткометражного кіно у Києві [відео]

  Короткометражики по-київськи. У столиці відкрився перший міжнародний кінофестиваль короткометражного кіно. За три дні глядачам мають показати майже сотню міні-стрічок. На відкриття фестивалю прийшло понад півтисячі глядачів.

  Ксенія Дворнікова, 5 канал: "У перший день першого Київського міжнародного кінофестивалю у залі аншлаг. Подивитися стрічки українських та закордонних режисерів прийшло настрільки багато охочих, що у залі усім місця не вистачило".

  Але мистецтво вимагає жертв, переконані кіномани. Тим паче що перегляд усіх стрічок на фестивалі - безкоштовний.

  Мая Сергієнко, відвідувачка фестивалю: "Я дуже люблю короткометражні фільми і тому прийшла подивитися. Я навіть буду сидіти на підлозі, щоб подивитися таке - надіюсь - гарне кіно".

  Серед сотні фільмів, що покажуть глядачам- і жартівлива 4-х хвилинна стрічка про боротьбу кохання та спраги. Це прем`єра українського режисера Олександа Юдіна. Чорно-біле німе кіно зняли за 1 день і без бюджету.

  Олександр Юдін, режисер: "Сценарий фильма родился как раз из того что практически было в моей жизни когда я хотел попить воды, а у меня на плече спала любимая девушка и мне настолько не хотелось ее будить что я не знал как решить эту проблему. решение этой проблемы в юмористической форме я екранизировал".

  А от угорський режисер Герман Арбат привіз до Києва анімаційний фільм про стосунки бізнесмена і оленя, що може говорити. Стрічка має навчити людей вибачатися.

  Герман Арбат, режисер: "Стрічка "Вибач" - кіно про злети та падіння, про вибачення, на які не дуе щедрі сучасники. Дуже важко іноді сказати ці прості слова, а завдяки фільму - місцями абсурдному - люди зможуть говорити про свої почуття".

  За три дні міжнародне журі обере кращу короткометражку. Найкоротша триватиме лише хвилину, найдовша - понад півгодини. Їх відібрали з понад півтисячі - які надіслали режисери з п`ятдесяти чотирьох країн. 
   
  Йоганнес Палмроос, голова журі: "Я хочу побачити фільми, які мають перспективи у майбутньому, які мають якісь ідеї, які можна буде розвинути згодом. Також дуже хочу знайти тут, в Україні, нових молодих режисерів, які досі невідомі у світі кіно".

  Мирослав Слабошпицький, член журі: "Чем будем удивлять? І тут власне непотрібно 3 критерії, потрібен один  - от фільм який зачепить, який я подумаю ух ти от власне цей фільм і стане фаворитом".

  Організатори фестивалю вже планують другий захід з показу короткометражок і переконують - вхід для глядачів назавжди залишиться безкоштовним.

  Ксенія Дворнікова, Іван Наконечний, 5 канал

  Попередній матеріал
  Німеччина та Франція бажають відновити прикордонний контроль у Шенгені
  Наступний матеріал
  Польща: вантажівка зіткнулася із автобусом, є постраждалі
  Теги: