Фестиваль етнічної ляльки розпочався у Львові [репортаж, відео]

  Тут представлені загалом понад півтисячі виробів - дерев`яних, трав`яних, з тканини, а також ляльки-мотанки. Для охочих - влаштували і майстер-класи.

  Тернополянка Людмила Павлова майструє ляльки-мотанки уже два роки. Вона розповідає: у кожної з них унікальний одяг - відтворений за старими світлинами та описами. Вбрання для своїх ляльок майстриня вишиває та гачкує з дотриманням етнічних особливостей певних регіонів України.

  Людмила Павлова, лялькарка: "Жінка відрізняється тим. Що в неї на голові хустина звичайна, дівчина це вся була в квітах. Обов`язково всі жінки, дівчата на Україні були вдіті в коралі якісь. Перли, бурштин, якщо це Волинь. Прикрашені, гарні, дівчати квіти заквітчували".

  Мистецтвознавець Ірина Сорокіна каже - від інших слов`янських ляльок українська мотанка відрізнялася тим, що замість намальованого обличчя, на ній зображені знак хреста та сонця.

  Ірина Сорокіна, мистецтвознавець: "Ті ляльки. Які є етнічні зроблені по всіх правилах, вони не мають обличчя. Вони мають хрестовину. Як солярний знак і захисний. Тобто щоб їй не можна було надати певних рис людини і тим самим негативне їй побажати".

  Окрім мотанок, на фестивалі можна побачити ляльок, сплетених із ниток, зроблених із соломи та трав. Історики-дослідники кажуть: у давнину в Україні такими іграшками не бавилися, вони були символом жіночої мудрості та родинним оберегом. 

  Ірина Сорокіна, мистецтвознавець: "Є ляльки, які називаються лялька Доля – ось такі вони цікаві, їх не можна ні продавати, ні купляти".

  Фестиваль триватиме 10 днів. За цей час його відвідувачі - можуть і самі осягнути етнічне лялькарство.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Ліберії загинув український миротворець
  Наступний матеріал
  У Лівії загинув український лікар
  Теги: