Docudays UA

Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA назвав переможців

Цьогоріч на фестивалі демонстрували 93 фільми із 43 країн світу

31 березня завершився 13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Журі нагородило найкращі стрічки у чотирьох основних конкурсах – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО і DOCU/УКРАЇНА, повідомляється на сайті фестивалю.

У конкурсі DOCU/ПРАВО найкращою стала картина "Звіть мене Маріанною" польської режисерки Кароліни Бєлявської – "за людяність, вміння відстоювати свої права, незважаючи на зовнішні та внутрішні перешкоди, всупереч фізичному болю і несприйняттю оточення".

Переможцем у номінації DOCU/ЖИТТЯ став фільм "Крісло твого батька" режисерів Алекса Лорою й Антоніо Тібальді (Італія-США-Іспанія) – "за величне і тонке зображення прихованого та клаустрофобного світу, наповненого пам’яттю та болем".

Головний приз у конкурсі DOCU/КОРОТКО отримала робота польської режисерки Моніки Павлючук "Кінець світу". "Ця водночас чуттєва, виважена та добре структурована стрічка розглядає самотність, бажання, турботу, причетність та мужність у буденному житті місті, роблячи сильне твердження про визначальний вплив через людяність та мистецтво слухати", – зазначають у журі.

Цьогоріч вперше однією з програм фестивалю Docudays UA був національний конкурс DOCU/УКРАЇНА. У ньому перемогу здобув фільм "Люди, які прийшли до влади" режисерів Олексія Радинського і Томаша Рафа.

Особливі відзнаки отримали українські фільми "VARTA 1, Львів, Україна" Юрія Грицини та REVE TA STOHNE ON TOUR режисерки Надії Парфан. Свого переможця назвало й студентське журі, обравши стрічку "Панорама" режисера Юрія Шилова "за процвітання кіномистецтва".

Переможці нагороджували вчора в Будинку кіно. Після церемонії відбулася українська прем'єра фільму "Маріуполіс" литовського режисера Мантаса Кведаравічюса.

Нагадаємо, український фільм "Зима у Вогні" про Революцію Гідності увійшов до короткого списку претендентів на цьогорічний "Оскар" у категорії документальних фільмів. Однак стрічка не отримала нагороду – найкращою документальною роботою журі визнало фільм Азіфа Кападіа "Емі", про співачку Емі Вайнгауз.

Попередній матеріал
У Туреччині затримали підозрюваного у вбивстві російського пілота Су-24
Наступний матеріал
У Росії українця Валентна Вигівського незаконно засудили до 11 років тюрми
Loading...