Етнофестиваль "Житичі" на Житомирщині

  Свято Великомученика Юрія- покровителя хліборобів та скотарів відзначають сьогодні християни східного обряду. Цього дня наші предки традиційно сіяли огірки, закопували в землю шкаралупки з крашанок та уперше виводили випасати худобу. У селі Городське, що на Житомирщині - достовірно відтворили обряди на етнофестивалі «Житичі».

  Святий Юрій посприяє доброму врожаю, якщо 6-го травня до сходу сонця посіяти гарбузи, кабачки та огірки. Дівчата кажуть - ритуал на городі - особливо відповідальний.

  Поки на городі кипить робота, хлопці скачуть у полі. У народі кажуть - наскільки високо підстрибнеш, настільки й пшениця підніметься та здоров`я прибуде. 

  Одне з найважливіших дійств на Юрія – вигін худоби на росу. Бажано поганяти свійських тварин свяченою вербою. Вважається - така процедура має магічну дію – худоба очищується від впливу злих сил.

  Інна Величко: "Не тільки баранчиків виводили, а всю худобу, яка була в господарстві. Це перший день вигону. Вважалося, якщо в цей день вигнати на посіви, то буде гарний врожай".

  Особливий обряд – обід у полі. Дівчата застеляють світлу ряднину та накривають на стіл. Першими кличуть частуватися - присутніх на святі Юріїв.

  По обіді у кутку поля закопали шматочок свяченої паски та декілька крашанок. За повір’ями, таке жертвоприношення землі забезпечить гарний врожай.

  Наталія Дехтієвська, Сергій Базилюк, Житомирщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Затримано 3 підозрюваних у причетності до вибуху в Марракеші
  Наступний матеріал
  Акція протесту у Філіппінах проти вбивства бін Ладена
  Теги: