Експозицію з двох сотень вишиванок можна оглянути в музеї мистецтва Прикарпаття [відео]

  Експозицію з двох сотень вишиванок можна оглянути в музеї мистецтва Прикарпаття, що в Івано-Франківську. Зразки цих вишиванок, датуються 19 сторіччям. Колекцію привезли з Полтави. ЇЇ зібрав тамтешній мешканець Олександр Опарій.

  Олександр Опарій першу жіночу вишиванку придбав сімнадцять років тому на ярмарку в Полтаві. Відтоді купує вишите жіноче вбрання на різних етнофестивалях. У його колекції  понад 200 вишитих суконь. Найбільша гордість вишиті білим-по білому.

  Олександр Опарій, колекціонер: "Як одна бабця говорила . Оце в мене сорочка спасівська, а це сорочка-трійця. Таку святкову сорочку одягали раз на рік на великий праздник".

  Колеція полтавських вишитих сорочок вражає оригінальними та самобутніми екземплярами. Тут можна знайти і сорочки-обереги, і весільні, і буденні.

  Юлія Михайлюк, відвідувачка виставки: "Якби я мала можливість я б хотіда придбати одну з атких сорочок собі".

  Іванна Равлюк, куратор виставки: "Вишита сорочка є оберегом від злого ока. І взагалі вважають що сорочку для дітей повинна вишивати мама чи бабуся своїми руками. Тоді вона буде оберігати від зла".

  Мистецтвознавці впевнені - сучасні модельєри хоч і поширюють культуру вишиванки, проте їм ще є чому навчитися у предків.

  Лілія Михно, мистецтвознавець: "Напевно модельєри усього світу навчаються саме у нас - слов`ян. Вони вражаються - 150 технік вишивки, колористика, поєднання одягу . Тут можна вчитися і вчитися".

  Олександр Опарій мріє зібрати у своїй колекції жіночі вишиванки з усіх регіонів України. Каже - тоді можна буде влаштовувати експозицію і за кордоном.

  Оксана Дудій, Андрій Шкварла, Івано-Франківськ, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Росія та Китай ветували резолюцію Ради Безпеки ООН із сирійського питання
  Наступний матеріал
  "Чорних трансплантологів" випустили з СІЗО під заставу
  Теги: