Дві найбільші у Європі картини батального живопису презентували у львівських замках [відео]

  Дві найбільші у Європі картини батального живопису 17 століття після тривалої реставрації презентували у львівських замках. У Золочівському виставили "Битву під Парканами", а в Олеському "Битву під Віднем". Їх написав італійський художник Мартино Альтамонте на прохання польського короля Яна Собеського після перемоги над турками.

  Надія Гупало - 26 років ми розказували, що на цій стіні буде битва під парканами.

  Битву під парканами до сьогодні бачили лише реставратори. Картина 17 століття була у надто поганому стані, щоб виставляти її на загальний огляд та й належного приміщення у львівських замках не було. Розміри полотна вражають майже 8 на 9 метрів. Батальних сцен таких масштабів у Європі більше немає. Щоб картину побачили у Золочівському замку облаштували три оглядових майданчики на різних рівнях.

  Надія Гупало, завідувач музею-заповідника "Золочівський замок": "Битва під Парканами якраз дуже добре підходить до цього замку. Власне її тут запланували розмістити бо тут знайшлося приміщення де вона може бути повністю розміщена".

  Донька Бориса Возницького, який врятував картини від цілковитого знищення  згадує - битву під парканами було реставрувати найважче. Над її відновленням протягом трьох років працювали досвідчені майстри із Польщі та України .

  Лариса Разінкова, завідувач відділу реставрації Львівської галереї мистецтв: "Це була одна з самих знищених часом картин, вона мала численні прориви, осипи живопису, до шести –семи шарів перемальовань було і тому то ми її трошки відтягували з реставрацією".

  Володимир Мокрій, реставратор: "Ця картина це 800 кілограм, то можна уявити що 800 кілограм і люди на 10-метровій висоті працюючи, як еквелібристи в цирку. Дуже складно, але ми справилися".

  Битву під Віднем відновили ще у 70-х роках минулого століття. Проте впродовж 40ка років відвідувачі Олеського замку мали змогу бачити лише 5 метрів картини із восьми. Решта - були приховані, бо у замку не було приміщення із відповідною стелею. Лише зараз її підняли на 10 метрову висоту.

  Роман Соломка, директор музею Олеський замок: "По ширині картина вміщалася повністю, як і нині. По висоті. Оскільки вона має 8 метрів, а кімната висотою 5 метрів, то там ми на верху зробили валик круглий і вся ця частинка була, вона не була відрізана, вона просто лежала намотана на цей валик!".

  Тепер відвідувачі зможуть самі, а не зі слів екскурсовода зрозуміти, який мав вигляд Відень у 17-му столітті. 

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  На посилений режим роботи перейшла поліція Варшави
  Наступний матеріал
  День Конституції відзначають в Україні
  Теги: