До Великодня готуються юні писанкарі з усіх куточків України

  До Великодня готуються юні писанкарі з усіх куточків України. Півсотні дітлахів продемонстрували свою майстерність на конкурсі "Воскресни, писанко!". Цьогоріч темою для композицій став образ Богині Берегині. Діти розмальовували великодні яйця як у традиційній техніці свого регіону, так і імпровізували. За народженням писанки спостерігала Ксенія Дворнікова.

  За традиційні писанки взялися у традиційному вбранні. Майже півсотні дітей з 20 областей під Києвом змагаються у майстерності писанкарства. За три години розмалювали  майже сотню Великодніх яєць. Двох однакових серед них не знайти.

  Ярослава Статник, учасниця конкурсу, Івано-Франківська область: "Писанки на Івано-Франківщині ідуть Покутські а в кожному регіоні є інші символи. В нас кольори ідуть як основні білий, жовтий і червоний і завершальний бордовий".

  Тетяна Кочкіна, учасниця конкурсу, Київська область: "Ця писанка авторська, вона про Богиню Берегиню, вона оберігає і забирає на небо, вона також посилає дощ,  вона є охоронецею всього живого на землі".

  Тетяна Бобк, учасниця конкурсу, Житомирська область: "Це саме житомирська берегиня - з міста Житомир і квіти тому що наше Полісся славиться дуже гарними квітками".

  Анжела Михайлова - писанкарством захопилася нещодавно. До конкурсу готувалася ретельно - навіть сорочку навмисне вишила.

  Анжела Михайлова, учасниця конкурсу, Миколаївська область: "Я в неї вложила дуже багато зусиль і я думаю, що вона мені допоможе. Писанкарство - це моє хобі, писанками можна передава людям побажання - бути здоровим, щасливим".

  У писанкарсті - не лише дівчата.

  Євген Миєвський, учасник конкурсу, Вінницька область: "Я ходив на гурток малювання, а там прилагалося як писанки. І це було десь років 4 назад - з тих пір я занімаюся писанками. Друзі трохи дивуються, але нічо, привикли".

  Едуард Мирогородський, учасник конкурсу, Донецька область: "Писанка передает душевность, доброту. В школе как бы дразнят, потому что это мальчики вроде как не делают, а дома наоборот".

  У журі вже кажуть: обрати найгарнішу роботу їм дуже важко. Бо кожна писанка - унікальна.

  Галина Безкоровайна, голова журі: "Буде братись до уваги і професійне виконання, звичайно буде братись до уваги і кольорова гама".

  Найкращі писанки та переможців до завтра обере журі. Наступний конкурс відбудеться за два роки.

  Ксенія Дворнікова, Ян Доброносов, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Пенсіонер застрелився перед будівлею парламенту Греції
  Наступний матеріал
  Пейзажну алею вдалося відстояти у суді
  Теги: