До річниці смерті Шевченка в Україні перевидали його першу біографію

  До 150-річчя від смерті Тараса Шевченка в Україні перевидали перший біографічний твір про нього. Цю книжку понад століття тому написав український педагог та друг самого Кобзаря, Михайло Чалий. Він збирав спогади, листи та інші архівні матеріали про поета.

  Автор у передмові зізнався, що не ставив собі амбітних наукових цілей, а хотів дати відповіді на питання: як Шевченко ставився до релігії, до жінок, до грошей, яким він був у побуті. Усі наступні біографи не обходилися без посилання на Миколу Чалого. Віднині українські читачі можуть знову читати осучаснений оригінал цієї книги. "Життя та твори Тараса Шевченка" видали накладом 2 тисячі примірників і вже розіслали по найбільших бібліотеках та вишах України.

  Микола Томенко, заступник голови ВР: "До дня народження Шевченка все-таки видати цю книжку Михайла Чалого, який і знав, і дебатував, і переймався літературною спадщиною Шевченка. Неправедливість полягає в тому, що це видання з 1882 року не перевидавалося взагалі. І українською, тим паче".

  Валерія Смілянська, упорядниця книги, завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури: "Я перекладала, дещо злегенька архаїзуючи мову, намагаючись не вибитись зі стилю, властивого мові Чалого та тодішньої інтелігенції... Це видання можна вважати науковим, але воно при тому дуже легко сприймається та читається, як документ тієї епохи".

  Попередній матеріал
  Напад на солдатів армії США у Франкфурті визнали терактом
  Наступний матеріал
  УЄФА та ФІФА просять ФФУ підтвердити відмову від відставки Суркіса
  Теги:
  Loading...