До приїзду Пола МакКартні українські художники створили спеціальну виставку

  Сучасні українські художники об`єдналися заради Пола МакКартні. Більш, ніж півтора десятки митців присвятили свої полотна приїзду екс-бітла до Києва. Арт-спільнота сподівається, що на виставку завітає сам Сер Пол і вибире картину на свій смак.
  Надворі перед галереєю художники слухають "Бітлз". На раритетному програвачі 60-их років крутять хіти ліверпульської четвірки - після кожної пісні плівку відрізають і вона, прикріплена до повітряної кульки, злітає у небо. Так одна за одною, пісні "Бітлз" заповнюють небо над Києвом. У повітрі вже пахне музикою 60-их - кажуть митці, натякаючи, що Пол МакКартні приїжджає до української столиці вже у п`ятницю. Для нього підготували сюрприз. Ціла виставка - дифирамби "Бітлам".

  Олексій Титаренко, куратор виставки: "Это все свежак - даже еще сегодня утром докрашивали. Это все на таком порыве, когда нет коммерции, всегда получается хорошо. Мы бы очень хотели, чтобы он пришел. Мы ему обязательно что-небудь подарим. Сер Пол приходите! Мы вас любим!"

  Йоко Оно і Джон Леннон складені з клаптиків тканини у великий килим. А тут легендарний квартет - це чотири рибки, що пливуть слідом за своєю жовтою субмариною. А ось до їхньої компанії приєднався космонавт Юрій Гагарін, адже всі вони вкупі кумири 60-их. Та центральний образ - довгоочікуваний в Україні гість - сер Пол МакКартні. Він - зовсім дитячий в оточенні плюшевих ведмедиків, і дуже гламурний - ніби щойно з журнальних обкладинок. Хто приніс до галереї великого Пола, а хто маленькі портретики ліверпульської четвірки.

  Дмитро Корсунь, художник: "Вони на стільки одне одному пасували, на стілький були гарні. І перш за все я в їхній музиці і образі бачу красу. І от я вирішив зробити портрети спеціально архаїчні - по-французьки, по ХІХ століттю".

  Велика жовта субмарина у скульптурі і в живописі. Є навіть зовсім давня акварель, принесена одним з приватних колекціонерів. Ця картина - ровесниця самих "Бітлів" - написана у 1967 році. Митці кажуть - без субмарини ніяк, коли йдеться про "Бітлз".

  Дмитро Кавсан, художник: "Yellow Submarine" альбом и "Yellow Submarine" конкретно. Но кроме того, это вообще то, чем я занимаюсь, это моя концепция. То есть я делаю маленьких людей в мире, который состоит из предметов. Таким образом оно ассоциативно слилось с темой этой выставки".

  Митці сподіваються, що Сер Пол завітає на виставку. Адже, всі роботи - український погляд на "Бітлз". Тим більше, як виявилося, пол МакКартні і сам художник та покаже українцям свій живопис. А поки арт-спільнота підхоплює хвилю бітломанії. Кажуть - на Майдан у суботу підуть обов`язково.

  Ольга Петрів, Олександр Котельников, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.71Мб)
  Попередній матеріал
  Азаров: у ВР вистачить голосів "за" відставку Уряду Тимошенко
  Наступний матеріал
  У Києві відзначили День Росії (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: