До приїзду Пола МакКартні у Києві відкрили музей "The Beatles" (РЕПОРТАЖ)

  Вирізки з газет і журналів, плакати, фотографії та конверти з вінілами ансамблю "Бітлз" ще з далеких 60-х. Такі експонати першого в Україні та на території колишнього Радянського Союзу музею легендарної ліверпульської четвірки. Артифакти зібрані українськими фанами з нагоди приїзду учасника гурту Пола МакКартні. Співак пообіцяв відвідати виставку по приїзді. Найвідданіші шанувальники гурту навіть підготували йому подарунок - бас-кобзу.
  Вадим Легкоконець вперше почув музику бітлів в далекому 68-му, коли був тринадцятирічним хлопчиком. Це була пісня "Дівчина". З того часу він став фанатом гурту - мріяв, що співаки відвідають Україну. Приїзд Пола Маккартні саме в 2008-му вважає символічним - рівно через сорок років мрій. З нагоди його приїзду він підготував для кумира особливий подарунок - бас-кобзу.

  Вадим Легкоконець, фанат гурту "Бітлз": "Это бас-кобза 56 года изготовления. Во-первых, это бас-инструмент, который легко переделать под левую руку, а мастер работает левой рукой. А во-вторых, работа зделана в 56 году, когда Пол МакКартни купил свою первую гитару и написал первую песню "Бай май пипл гел".

  Відкрили виставку урочисто - перерізанням магнітної плівки під символічну музику - першу пісню гурту "I saw her stending there" - Я бачив як вона стояла. Її виконували теж віддані фанати "Бітлз" - український гурт "Еплз". Іх також четверо. Створювали музику за взірцем улюбленого ансамблю.

  Ілор, музикант: "Нам тоді було по 13-14 років. Ми створили гурт "Зоряні хлопчики". Теж з гітарами і намагалися грати подібну музику. Тоді це було дуже популярна. Таких гуртів було дуже багато".

  Фанати згадують, що за радянських часів доводилося вручну переписувати тексти пісень та створювати так звані кустарні платівки  "на кісточках" - із забороненою музикою. А найцінніші експонати виставки - оригінальні альбоми гурту. Чорна Волга, килим на стіні зі світлинами радянських героїв та програвач допомагають відвідувачам відчути дух цього періоду.

  Для людей, які не були свідками бітломанії, організатори виставки створили арт-інсталяцію довжиною 9 метрів. На ній відмітили основні дати, пов`язані з легендарним гуртом. Остання - 2008 рік - приїзд учасника ансамблю "Бітлз" Пола МакКартні.

  Оксана Муляр, Олександр Котельников, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.71Мб)
  Попередній матеріал
  Клінтон зняла свою кандидатуру з перегонів й закликала підтримати Обаму
  Наступний матеріал
  Завершився Всеукраїнський конкурс "Дитячий Кобзар"
  Теги: