Дніпропетровським ліцеїстам влаштували майстер-клас петриківського розпису [відео]

  Майстер-клас петриківського розпису влаштували для учнів одного з ліцеїв Дніпропетровська. Вчила автентичному мистецтву народна майстриня Галина Назаренко. Організатори майстер-класу кажуть - бажали б такі уроки зробити для школярів постійними.

  Ліцеїстка Аліна Глушко ретельно готувалася до зустрічі з майстринею. Каже – вчителі запропонували вбратися в національний одяг.

  Аліна Глушко, учениця ліцею: "Віночок я брала в театрі, а вишиванку мені купила мама".

  Школярки кажуть - з роботами Галини Назаренко, як і з технікою петриківського розпису, знайомі. А про те, що самим доведеться взятися за таке малярство - навіть не мріяли.

  Дарія Бухно, учениця ліцею: "Я вперше цим займаюся, хоч і маю художню освіту. Дуже цікаво, бо ніколи не добавляємо в гуаш клей ПВА, не використовуємо ножики. Процес почався інтригуюче".

  Галина Назаренко, майстер петриківського розпису: "Ми перемішуємо фарбу з клеєм, щоб воно було без згустків".

  Уроки петриківського розпису для ліцеїсток провела Галина Назаренко. Майстриня родом із самої Петриківки на Дніпропетровщині, де в кінці ХІХ століття зародилося це декоративне малярство. Майстриня каже - самої техніки малювання не надто складно навчити. Головно - заохотити майбутніх митців.

  Галина Назаренко, майстер петриківського розпису: "Я думаю, якщо четверта частина зацікавиться, то це буде досягнення, але вийде в усіх - рівень буде у кожного різний".

  Після завершення майстер-класу кожен учень забрав свій витвір. У ліцеї пообіцяли провести нові заняття.
  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  "Вікіпедія" та Google страйкують проти намагання контролювати Інтернет владою США [відео]
  Наступний матеріал
  Київський "Сокіл" здобув нелегку перемогу у поєдинку з львівськими "Левами"
  Теги: