5.ua

Дніпропетровщина та Запоріжжя стали пілотними регіонами проекту Дитячого фонду ЮНІСЕФ

  Дніпропетровська та Запорізька області стали першими регіонами, де буде апробовано новий механізм фінансування соціальних послуг в умовах децентралізації. Про це стало відомо у ході  презентації проекту, - повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА 18 липня.


  Як повідомляється, у рамках цієї ініціативи шестеро експертів Національної Академії Наук та Академії фінансового управління Мінфіну проведуть детальний аналіз діючої системи соціального фінансування у цих двох областях. У розробці нових принципів роботи спиратимуться на досвід Великої Британії, Німеччини та Болгарії. Реалізація програми триватиме протягом 4-5 років.

  За умовами проекту відповідальність за надання соціальних послуг нестиме територіальна громада, а інформація про вартість та механізм нарахування цих послуг має знаходитись у відкритому доступі. Зокрема, у Дніпропетровській області будуть обрані дві такі громади.

  Загалом, проект дозволить перейти від кошторисного до бюджетного планування фінансування соціальних послуг. Це має забезпечити населення необхідними виплатами відповідно до демографічних показників на місцях.

  На перших етапах провадження проекту експерти розглянуть ефективність п’ятнадцяти позицій схеми фінансування соціальних виплат для 3-х категорій дітей. Це діти-сироти, інваліди та ті, які опинилися у складних життєвих обставинах. Ситуацію, що склалася вивчатимуть на прикладі трьох обласних закладів – шкіл-інтернатів, будинків дитини та інтернатних закладів. Які саме заклади будуть задіяні у проекті визначать представники профільних департаментів –освіти і науки, охорони здоров’я та соціального захисту відповідно. 
  Попередній матеріал
  Харківські волонтери-психологи вирішили допомогти пораненим учасникам бойових дій на Сході
  Наступний матеріал
  В Луганську за день загинуло понад 20 мирних жителів – Міськрада
  Loading...