День музеїв відзначають сьогодні у світі

  День музеїв відзначають сьогодні у світі. В селі Старий Білоус до цієї дати відкрили музей-садибу Березовських. Експозицію облаштували у будівлі, що належала цій родині. Окремий стенд присвятили найвідомішому представникові роду Максиму Березовському. Хоча сам він і не бував у Старому Білоусові. Одним із перших садибу-музей відвідав Олексій Маслов.

  Олена Малишко одна з нащадків знаного на Чернігівщині роду Березовських-Малахових-Силичів. Серед них старшини чернігівських козацьких полків, генерал руської імператорської армії та музиканти. Найвідоміший з них композитор Максим Березовський. Щоби вшанувати свого предка, Олена створила музей-садибу.

  Олена Малишко, співзасновник Старобілоуського музейно-історичного комплексу: "Каких только разговоров мы за 4 года не слышали зачем нужен музей. Мы уже потратились на ремонт - продали дачу под Киевом, и не хватает. Но расходы все-таки берем на себя".

  У садибі ще донедавна розташовувалася початкова школа. Коли будівля почала руйнуватися, учнів перевели до іншого приміщення. Тоді ж Олена і запропонувала чиновникам продати  їй споруду. Ті - довго не торгувалися.   

  Микола Нехай, Старобілоуський сільський голова: "Від продажу сільрада отримала 30 тисяч гривень. Це невеликі гроші,але ж приміщенню 120 років".

  У музеї виставили світлини представників роду. Меблі та предмети побуту 19-го та 20-го сторіччя - позносили селяни. Приводити до ладу приміщення зголосилася архітектор Ірина Малакова, яка реставрувала будинок Булгакова в Києві. Уже за кілька днів музей відчинить двері для відвідувачів. Для школярів екскурсії будуть безкоштовними.

  Олексій Маслов, Валерій Ворошкевич, Чернігівщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Влада Японії закликала мешканців заощаджувати електроенергію
  Наступний матеріал
  Роковини депортації вшановують кримські татари
  Теги: