Кадр з фільму

Чорно-біла кінострічка про Шевченка підкорює Німеччину

  Перший український фільм-біографію про Тараса Шевченка демонструють у Німеччині. Цю чорно-білу німу стрічку, зняту у 1926 році  (з музичним супроводом гурту "Гуляйгород") уже переглянули у п'яти містах ФРН, зокрема в Берліні, інформує .


  "Коли у Мюнхені відбувся показ німої стрічки про Шевченка, люди просто плакали, був значний емоційний підйом. Після того пішов поголос, нас почали запрошувати всюди", - розповідає DW організаторка туру Вікторія Щербань.

  А Берлін став п'ятим містом, у якому відбувся показ фільму режисера Петра Чардиніна "Тарас Шевченко". У німецькій столиці стрічку демонстрували у театрі "Панда" за підтримки Українського кіноклубу Берліна.

  Однак ідея проекту має не німецьке, а українське походження. Рік тому режисер Євген Степаненко наново перекроїв тригодинну фільм-біографію Кобзаря: із фрагментів чорно-білої стрічки він створив нову скорочену версію. Озвучити німий фільм "наживо" саме взявся український фольклорний гурт "Гуляйгород".

  "Від моїх друзів, "Гуляйгорода", які є улюбленцями у нас в Баварії, я довідалася про цей проект і зрозуміла, що це саме те, що ми маємо показати сьогодні в Німеччині", - сказала журналісту  DW Вікторія Щербань.

  Вона вже більше двадцяти років мешкає у містечку Шлірзее, що поблизу Мюнхена, та опікується популяризацією української культури у Німеччині.
  Попередній матеріал
  Жертвами вибуху шахти у Туреччині стали вже більше 200 людей
  Наступний матеріал
  Поранених під Краматорському українських десантників добивали снайпери - Генштаб