Чернівцям потрібно 360 мільйонів гривень на реставраційні роботи [відео]

  360 мільйонів гривень потрібно Чернівцям на реставрацію об’єктів культурної спадщини. Зокрема - приміщення Національного університету, яке вже понад рік є пам’яткою ЮНЕСКО. Ремонтувати необхідно не лише споруду, а й буферну зону навколо неї. Чому відновлення архітектурної пам’ятки і досі не розпочалося - дізнавалися кореспонденти 5-го.

  Помальовані стіни, розбиті тротуари та сходи, розкидане сміття. Такий вигляд має колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації, а нині Чернівецький національний університет, попри те, що будівля вже понад рік - у списку пам`яток ЮНЕСКО.

  Семен Цидельковський, заслужений діяч мистецтв України: "На жаль, дійсно, все, що навкруги цієї великої споруди - я з біллю повинен сказати - не відповідає не тільки європейським нормам, а іноді, мені здається, нормам цивілізації".

  Власними силами університет відремонтував покрівлю, витративши на це 12 мільйонів гривень. Проте відновлення потребує не лише споруда, зведена у 1882 році, а й буферна зона навколо.

  Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини міськради: "Комплексна програма охорони культурної спадщини міста Чернівців станом на 2008 рік у нас нараховувала більше 360 мільйонів гривень - це без урахування інфляції і це ті першочергові, протиаварійні роботи, які ми сьогодні обрахували".

  Місто таких грошей немає, тож допомоги просили у держави. Проте листи керівництва університету до різних міністерств не дали результатів.

  Тамара Марусик, проректор ЧНУ ім. Ю.Федьковича: "Пам’ятків національного значення багато в Україні, а об’єктів культурної спадщини лише три, тому держава має опікуватися цим, і цілком зрозуміло - фінансувати, поки немає в законодавстві цього прописано".

  Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини міськради: "Дуже багато розкидано цих проблем по всіх міністерствах, дуже часто вони між собою не узгоджені і іноді протирічать один одному, тому є над чим працювати і в першу чергу - на законодавчому рівні".

  Завдяки внесенню резиденції до списку пам`яток ЮНЕСКО відвідуваність туристами Чернівців стрімко зросла, кажуть місцеві чиновники. І прогнозують: якщо будівлю не реставрують, туристам доведеться споглядати не красу величної споруди, а її виняткову занедбаність.

  Людмила Григорчук, Михайло Антонюк, Чернівці, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра набуде чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс
  Наступний матеріал
  Столичну ділянку дороги Київ-Гостомель реконструюють за 65 млн. грн.
  Теги: