Чернігівські митники вилучили понад 300 предметів старовини

  Майже 300 предметів старовини, серед яких і понад півтори сотні листівок, надрукованих століття тому, вилучили чернігівські митники у громадянина України. Без супровідних документів він намагався вивезти їх із Білорусі до Ужгорода. Історики ще до експертизи визнають історичну цінність документів.

  "Сердечно вітаю і бажаю щастя. Дорогому Ернесто від давньої подруги Ліббі Халліген. Грудень 1898 року”. Найстаріша листівка з вилученої колекції - написана німецькою, на ній - київські краєвиди: Аскольдова могила, Володимирський собор. 

  Сергій Лаєвський – директор Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського: "Людина, яка приїжджала в Київ, на пам’ять про перебування купувала листівку, відправляла товаришуі таким чином можна було назбирати колекцію краєвидів – де людина бувала. Для початку 20-го століття це було надзвичайно актуально". 

  Історик Сергій Лаєвський показує ще один київський краєвид - будівля поблизу Золотих воріт. Після бомбардувань Другої світової її відбудували по-новому. Проте, маючи картинку оригіналу, цій та іншим спорудам можна повернути автентичний вигляд. Адже краєвидів міст - Києва, Варшави, Ялти, Севастополя - таких, якими вони були сто років тому, - в колекції вистачає.

  Сергій Лаєвський: “При бажанні, якщо виникне така потреба, такі листівки допоможуть відтворювати той первісний вигляд”.

  Невеликий, проте цінний друкований вантаж громадянин України віз власною автівкою з Білорусі до себе додому, в Ужгород. Митникам після затримання на кордоні двох держав заявив, що він є власником колекції.

  Микола Кужин – начальник відділу дізнання Чернігівської митниці: "Пояснив, що проживав у Мінську, розлучився з дружиною, та йому сказала, щоб він забирав свої речі, от він і везе".

  Попереду в листівок - детальна експертиза, далі їхню долю вирішуватиме суд – найімовірніше, раритети поповнять колекції Чернігівського історичного музею. 

  Олексій Маслов, Олександр Сідько, Чернігів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Бельгія: 30 років тюрми за перерізані стропи суперниці отримала парашутистка
  Наступний матеріал
  Нові акції протестів у Франції запланували на 28 жовтня
  Теги: