Чехи презентували кіно про УПА та Бандеру [відео]

  Прем`єра чеської стрічки "Бандерівці" відбулась у Івано-Франківську. Основою для документального фільму стали свідчення очевидців боротьби Української повстанської армії за незалежність України. Події охоплюють період від початку визвольного руху і до наших днів.

  Отець Василь - священнослужитель. У 17 років він був солдатом УПА. Зараз йому 84. Щоби потрапити на прем`єру картини про бойових побратимів, він спаціально приїхав в обласний центр.  

  Отець Василь: "Я не забуваю, бо мені дуже боляче, як той зрадник Старшин вбив нашого провідника Степана Бандеру, який син священника, отця Андрія, де було 10 чи 11 дітей, як отець дав їм вищу освіту і всі ростріляні".

  У центрі сюжету картини "Бандерівці" - рейд УПА теренами Чехословаччини 1947 року. Глядача знайомлять із перепетіями встановлення радянської влади в Україні, сталінськими репресіями, німецькою окупацією. У споминах автори розкривають  переплетіння людських доль, стосунки із місцевим населенням в Україні, а потім у Словаччині та Чехії. 

  Євген Возняк, переладач української версії фільму: "Фільм описує перехід 3 сотен бандерівців через Польщу, Чехословакію в американську зону, щоб продемонструвати, що в україні триває антикомуністичний супротив".

  У фільмі "Бандерівці" використали не лише  документи, фотографії та свідчення очевидців. Чеські кінематографісти відшукали унікальні кадри боїв, життя у криївках та рейдів вояків УПА. На прем`єру зібрався повний зал.

  Тарас Боднар, організатор показу фільму: "Фільм знятий чешським режисером Коудейло, премьера на чешському телебаченні відбулася 6 травня цього року, приурочена «визволителям".

   Володимир Джус, глядач: "Потрібно мені заспокоїти душу і своє покликання до українсбкої нації, це єдине, чим ми можемо гордитися і така інформація потрібна молоді, як повітря".

  Ярослав Кузьменко, глядач: "Мені цікавий цей фільм, бо мої предки були січовими стрільцями, прадід був директором банку і боровся за незалежність".

  Організатори перегляду запевнили - стрічку покажуть і в інших обласних центрах.

  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківськ "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Ємені нова влада
  Наступний матеріал
  Без світла та мобільного зв`язку мешканців Скандинавії залишив буревій "Берит"
  Теги: