"Будинок з башточкою" виходить на широкі екрани українських кінотеатрів [відео]

  "Будинок з башточкою" Єви Нейман виходить на широкі екрани українських кінотеатрів. Після світової прем’єри на міжнародному кінофестивалі у Шанхаї та перемоги у Карлових Варах, трагічну історію хлопчика у роки Другої світової презентували вітчизняним кіноманам. Репортаж Ксенії Дворнікової.

  На українську прем’єру "Будинку з башточкою" кіномани починають сходитися ще за годину до показу. Уже на вході занурюються в атмосферу 44-го року. Виконавець головної ролі - один з наймолодших акторів у цій стрічці. Для 10-річного Дмитра Кобецького - це перший досвід у кіно, тож вражень - чимало. 

  Дмитро Кобецький, актор, виконавець головної ролі: "Было очень много народу и я не знал - как, что, где. А потом все хорошо пошло и снимали даже с 2, с 5, с 4 и даже с 1 дублей".

  Дмитро потрапив у кіно неочікувано. Режисер стрічки Єва Нейман свого головного героя знайшла випадково в одеському інтернаті.

  Єва Нейман, режисер стрічки "Будинок з башточкою": "Интуиция мне подсказала что вот нужно идти в этот интернат, заглянуть в этот класс и я увидела эти его большие глазены. Он игрался с мобильным телефоном - я к нему подошла и спросила - хочешь сниматся в кино? он ответил - хочу. что дальше?"

  А далі були кількамісячні зйомки в Одесі та перемога стрічки у Карлових Варах. Журі не лишила байдужими екарнізація "Будинку з башточкою" за твором Фрідріха Горейнштейна. Це чорно-біла історія вартістю близько мільйона доларів про хлопчика, який втратив матір взимку 44-го. Єдиний спогад сироти білий будинок із башточкою на станції.

  Щоби перенести глядача у ті часи, півтисячі костюмів звозили з різних куточків країни. Найбільше клопоту було з одягом для масовки.

  Руслан Хвастов, художник з костюмів: "Военная форма, валянки, которые слежались, которые уже сгнили. Ногу туда просто нереально впихнуть по-этому их размачивали в горячей воде, с ведрами, белизной все это отбеливалось, фактурилось, об стенки мы терли этих бедных солдатиков".

  Акторка Віталіна Біблів каже: зіграла свою повну протилежність - роль байдужої кучерявої жінки.

  Віталіна Біблів, акторка: "Резюме - треба залишатися людиною за будь-яких обставинах. Із-за цього треба подивитися - чому не варто так жити".

  Ганна Юферова, глядач: "Этот фильм конечно всколыхнул, не могла без слез смотреть".

  Валентин Кобецький, дідусь Дмитра Кобецького: "За душу взяло. Перехватило дыхание и все. Я доволен его игрой".

  В український прокат "Будинок з башточкою" вийде за тиждень. Потому  - поїде підкорювати російських та європейських поціновувачів чорно-білих стрічок.

  Ксенія Дворнікова, Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  67-річницю атомного вибуху відзначають у Нагасакі
  Наступний матеріал
  Від шторму у Польщі найбільше постраждали лелеки
  Теги: