5 канал

Боєць АТО презентував власну книгу "Психи двох морів" про події на Донбасі

Кожний сюжет книги написаний зі слів бійців, волонтерів, журналістів

Журналістка з Ізраїлю приїздить до Києва висвітлювати події Майдану, і в перші ж дні російської агресії на Сході України вирушає на Донбас. Це сюжет книжки колишнього військовослужбовця Збройних сил Юрія Руденка під назвою "Психи двох морів". У ній описується ціла низка подій – від Майдану і до найгарячіших боїв на Донбасі.

Юрій Руденко говорить: "Як будь-яка книжка про війну, це антивоєнна книжка. Війна це погано, але подвиги маленьких людей, як на мене, це мої друзі, я, мабуть, їм так завдячую, що я про це написав".

"Психи двох морів" – немов велика мозаїка, з кожної частинки якої складається історія війни, на якій зустрічаються люди з різних частин світу, котрі за інших обставин ніколи б не побачили одне одного. Це майже документальна праця, де є і кохання, і смерть. Понад 3 сотні сторінок книги народжувалися на фронті. Як каже сам автор, у вільний від бойових чергувань час.

Кожний сюжет книги написаний зі слів бійців, волонтерів, журналістів, які були в ті часи на Донбасі. Історія військовослужбовця 72-ї бригади Олександра Розумнюка називається "2 мільйони гривень". Саме таку винагороду терористи пообіцяли тому, хто підіб'є танк, який їм дошкуляв. БМП Олександра працювала в парі з тим танком і тепер ця історія – на сторінках книги.

Олександр каже: "У мене було сухо. Так, Санька, як твою беху зірвали, ну я їхав по полю, два птура пройшло, увернувся, вірішив дійти до посадки, все, одкрив очі, я вже в полі, форма тліє, беха горить, поле горить, все. То він це все зміг так описати, коли в інтернеті читав, мурашки бігали".

Щоби книжка вийшла в світ, автору довелося продати автомобіль, бо видавництва не хотіли друкувати так, як задумав Юрій Руденко. Перший наклад в 500 екземплярів коштував 50 тисяч гривень. І якщо "Психи двох морів" стануть популярними, автор обіцяє надрукувати ще, а 10% від реалізації накладу передати на допомогу армії.

Дмитро Мороз, Влад Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
Солдатський борщ і катання на мотоциклах: На Вінниччині організували благодійну акцію задля вихованців інтернату
Наступний матеріал
У Краматорську "замінували" залізничний вокзал
Loading...

"Жива книга" до Дня вчителя: У Тернополі створили інсталяцію із тисячів хризантем

"Книга пам'яті": 800 історій про загиблих на Донбасі воїнів України

"370 днів у камуфляжі": доброволець-артилерист презентував книгу, що народилась із воєнного щоденника

Книга "Доброволець "Сумрака": боєць-луганчанин про війну, полон та звільнення

У Києві зірвали презентацію книги "Звідки пішла російська земля"

"Чотири нявкісти і він": книга про війну для підлітків