cultprostir.ua

Американський історик написав книгу про те, як зрозуміти Донбас

  У видавництві "Дух і Літера" в перекладі Олексія Панича вийшла книга американського історика Хіроакі Куромії, який спеціалізується на історії СРСР та ситуації на Донбасі в різні історичні епохи. Видання "Зрозуміти Донбас" презентують у межах "Форуму видавців" у книгарні "Є" у Львові 12 вересня.

  У презентації візьмуть участь і автор, і перекладач книги, повідомляє Cultprostir.

  У книзі Хіроакі Куромія пише: "Деякі відомі українські інтелектуали і далі стверджують, що Україні буде краще без Донбасу (і Криму). Я боюся, що вони короткозорі, і що вони не помічають історичних зв'язків між донбаським регіоном і сучасною Україною. Їхня позиція також безвідповідальна, оскільки ми не можемо стверджувати, що всі мешканці Донбасу сепаратисти. Відкинути Донбас, нібито нездатний ужитися з рештою України, означає ухилитися від політичної проблеми формування української нації".

  Перекладач Олексій Панич зазначає на своїй сторінці у Facebook: "Насправді я ще коли вперше познайомився з текстом, одразу вирішив, що треба будь-що встигнути перекласти і видати книгу до львівського Форуму видавців, щоб презентувати її саме там… Я не менше сподіваюся і на інтерес з боку всіх жителів Донбасу, які зараз на правах біженців мешкають в інших регіонах України. Та й взагалі, ця книга, спираючись на ретельно дібраний історичний матеріал, порушує дуже багато нагальних, гострих питань, актуальних для нашого сьогодення".

  Нагадаємо, у Львові офіційно відкрили ХХІІ Міжнародний форум видавців. На цьогорічному книжковому форумі організатори анонсують 5 тис. нових назв книжок, майже 1,5 тис. заходів, 770 учасників з 22 країн, з яких 350 авторів та 170 видавців. Головна тенденція форуму – збільшення книг про війну і мемуарів. 

  Попередній матеріал
  Верхня палата парламенту Італії ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС
  Наступний матеріал
  В Одесі редактора інтернет-видання засудили за сепаратизм