40 днів тому не стало Богдана Ступки [відео]

  Сорок днів тому не стало легендарного Богдана Ступки. Видатний актор не дожив до свого сімдесят першого дня народження місяць. У пам`ять про актора родичі та друзі організували виставку унікальних картин та особистих речей Богдана Ступки.

  Сергій Якутович, художник: "Це - Сковорода, це - Лисенко зі Сталіним, це - Виговський, це - Мазепа. Найкращого Мазепу вкрали".

  Все це - Богдан Ступка в своїх театральних та кінообразах. Художник Сергій Якутович пропрацював з артистом дванадцять років. До сімдесятилітнього ювілею Ступки написав чотири десятки ексклюзивних портретів.

  Сергій Якутович, художник: "Це його перша роль в житті в кіно - "Білий птах з чорною відмітиною". З Ларисою Кадочніковою. Вони танцювали так - клали руку на руку".

  Лариса Кадочникова, народна артистка України: "Вот это я себя узнаю. Вот я. Вот это я узнаю. Вот наш танец, особенно последний. В черном платье я была. А он - вот это предчувствие - любовь, ненависить, расставание и гибель его. Вот это все надо было сыграть в последнем танце".

  Син Остап ще з дитинства вивчив окремі репілки ролей батька. Згадує, що той готувався більше не за сценарієм, а за історіями своїх персонажів. Були у Богдана Сільвесторовича і свої незмінні традиції - останні хвилини перед сценою він проводив за цим ось столиком.

  Остап Ступка, актор: "Справжній столик - гримерний, з гримерної. Навіть парфум - так, він користувався лише одним парфумом".

  Онучка Устина була особистим гримером Ступки, прийнаймні останні кілька років.

  Устина Ступка, онука Богдана Ступки: "Так, я навіть інколи, коли була маленька, помагала йому з гримом. Ну він каже - там підправ, бо він мав бути, трошки лице в нього мало бути біле, і якось йому помагала там. Ще себе фарбувала трохи".

  А от дружина Лариса зізнається - більше не фарбується. Тепер нема для кого. Хоча, захоплений погляд чоловіка переслідує її і досі.

  Лариса Ступка, дружина Богдана Ступки: "У него глаза, вид у него был, ну, двадцатилетнего юноши. Глаза чистые, ясные карие!"

  Ось вони чисті карі очі - у ювілейні книзі Богдана Ступки. Видали торік, в єдиному екземплярі. Окрім малюнків Якутовича і фотографій - тут коротенькі фрази актора про рідних, життя та сцену.

  Ірина Батько-Ступка, невістка Богдана Ступки: "От батько. Слова, які говорив батько - слова, які він пригадав саме на 70 років. Це така страшна фраза, яку всі зараз пам`ятають. "Головне, сину, дотягни до семидесяти, а потім живи, як хочеш".

  Напророкував - помер Богдан Ступка у сімдесят, двадцять другого липня 2012 року. 

  Анастасія Бабенко, Орест Пона, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: дію "мовного" закону хочуть обмежити
  Наступний матеріал
  У британському зоопарку народились кошенята рідкісного виду гепардів
  Теги: