2 культурні об’єкти Криму номінують до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

  Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО можуть доповнити два культурні об’єкти Кримського півострова. Номінантами стали печерні міста Кримської Готії та околиці Бахчисарайського палацу.

  Процес включення цих пам’яток до основного списку всесвітньої спадщини може тривати від 2 до 15 років. Назагал, нині на розгляді ЮНЕСКО перебувають 17 об’єктів-кандидатів від України, і п’ять культурних комлексів уже знаходяться під захистом ЮНЕСКО. Вітчизняні науковці сподіваються, що цьогорічні номінанти завдяки увазі міжнародних експертів стануть привабливішими для туристів. 

  Віктор Вечерський, заступник директора департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури: "ЮНЕСКО - це надзвичайна рекламна компанія. Тобто, ми будемо мати певний приплив туристів в Україну. І це дасть розвиток тому регіону, де знаходяться ці пам’ятки".

  Тимур Бобровський, заступник директора науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури: "Власне, проблеми полягають у представленні об’єкта. Не так у самому об’єкті, а як його представити. Як довести, що цей об’кт є абсолютно унікальним у світовому вимірі".

  Попередній матеріал
  ЦВК зареєструвала уже 46 новообраних нардепів
  Наступний матеріал
  Завтра набуде чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс
  Теги: