"Дисидент та учасник Української Гельсінської спілки, в'язень совєтських таборів – це лише стрічка з великої біографії Йосипа Зісельса. Сьогодні – виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України, член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністської організації. Минулоріч Уряд делегував Йосипа Зісельса до конкурсної комісії з виборів директора Національного антикорупційного бюро України.
Про етнічну, релігійну та цивілізаційну складову в російсько-українській війні. Про те, чому Україна попсувала стосунки з Ізраїлем. Якщо окупований Донбас – це наш сектор Газа, то який ізраїльський досвід нам знадобиться", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.
Довідка. Народився в Ташкенті в 1946 р. в сім'ї службовця. Закінчив фізичний факультет Чернівецького університету в 1969 р. У 1969–1970 служив у Військово-морському флоті СРСР.
З початку 1970-х співпрацював з єврейським і загальнодемократичним підпільними рухами в СРСР. У 1978 р. вступає в Українську Гельсінську групу. У тому ж році заарештований і засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії посиленого режиму за "наклепницькі вигадки, що порочать радянський державний і суспільний лад".
У 1984 р. заарештований у Чернівцях, знову засуджений до трьох років позбавлення волі в колонії суворого режиму. У 1987 р. відмовився від запропонованої амністії, оскільки не хотів підписувати зобов'язання з відмовою від політичної діяльності.
У 1988 р. створює в Чернівцях першу єврейську організацію в Україні. У 1989 р. бере участь в створенні Ваада (Конфедерації єврейських організацій і общин) СРСР і стає його співголовою. Член рад Європейської Ради єврейських общин, Європейського і Світового єврейських конгресів, Світової сіоністській організації.
Голова Ваад України (з 1991 р.), виконавчий віце-президент Єврейської Конфедерації України. Виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України (КНГУ).
Нагороди: Премія Свободи (HIAS – 1991 р. США), орден "За заслуги" III ст. (2005 р.), орден "За мужність" I ст. (2006 р.), Jewish Destiny Award (AJC – 2012 р.)