5 канал

Сакварелідзе: Одеська мафія про все домовилася в Києві - відео

До програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітав колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

Він був прокурором та депутатом у Грузії. Він був у команді Саакашвілі. Він прийняв громадянство України і став заступником генерального прокурора. Він також був прокурором Одеської області. Він – це Давід Сакварелідзе. Чому не вдалося? Відповідь на це питання є ключем успіху в майбутньому. Як виглядає структура одеської мафії і чому вона сильніша за державу. Чому серед антикорупціонерів скандалів не менше, ніж у корупційному болоті. То хто ж в Україні бореться з корупцією, а хто махровий популіст на антикорупційних телезаклинаннях. Про все це під чайок з Давідом Сакварелідзе.

Довідка. Давід Георгійович Сакварелідзе народився 15 вересня 1981 року у Тбілісі. Заступник генерального прокурора України (з 16 лютого 2015 до 29 березня 2016) та за сумісництвом прокурор Одеської області (з 16 вересня 2015 до 29 березня 2016). До цього був першим заступником головного прокурора Грузії (2008–2012), за п'ять років пройшовши шлях від рядового фахівця в судовому департаменті Мін'юсту Грузії. Народний депутат парламенту Грузії у 2012–2015.

З 1999 року навчався на юридичний факультет Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі. У 2001–2002 навчався на факультеті політології Університету Святого Бонавентура в США, а у 2006—2007 роках — на факультеті регіонального управління Університету Тойо в Японії.

На початку 2015 року прибув в Україну на запрошення Адміністрації Президента, отримав українське громадянство і був одним із ключових кандидатів на пост голови Антикорупційного бюро, однак конкурсна комісія відхилила його кандидатуру через незнання української мови. У лютому 2015 року Сакварелідзе призначили заступником генерального прокурора Віктора Шокіна. У його сферу відповідальності увійшла кадрова політика в ГПУ, всі питання, пов'язані з євроінтеграцією, а також реформування органів ГПУ. Крім цього, Сакварелідзе відповідав за процес люстрації в Україні. Сакварелідзе курував справою "діамантових прокурорів". Станом на літо 2015 року щомісячна зарплата Сакварелідзе, за його власним твердженням, становила близько 6 тисяч гривень (менше $250).

29 березня 2016 року, генеральний прокурор Віктор Шокін, за декілька годин до голосування у ВР про його відставку, звільнив Давіда Сакварелідзе з посади заступника генпрокурора України – прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

У ЗМІ повідомлялося, що Сакварелідзе збирається створити свою політсилу.

Попередній матеріал
Геращенко: Поки формується адміністрація Трампа, в Москві загострення – всіма способами намагається дискредитувати Україну
Наступний матеріал
Білий дім планує кібероперації та нові санкцій проти РФ через хак-атаки – ЗМІ
Теги:
Loading...
Новим прокурором Одещини став заступник звільненого Сакварелідзе

Новим прокурором Одещини став заступник звільненого Сакварелідзе

Луценко про справи проти Сакварелідзе і Шабуніна: Це був виключно вид політичної злості

Луценко про справи проти Сакварелідзе і Шабуніна: Це був виключно вид політичної злості

Касько та Сакварелідзе прийшли на суд у справі "діамантових прокурорів"

Касько та Сакварелідзе прийшли на суд у справі "діамантових прокурорів"

Сакварелідзе створює політичну партію

Сакварелідзе створює політичну партію

Допит Сакварелідзе: що, де й коли

Допит Сакварелідзе: що, де й коли

5 канал - трансляція наживо