Автор - Соня Плакидюк Facebook / Boomboxfamily

Андрій Хливнюк, лідер "Бумбоксу": Люди спускаються зі своїх найвищих олімпів, щоб сказати "ні" проблемам, які не повинні існувати в XXI столітті

Лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк в ексклюзивному інтерв’ю 5.ua розповів, як він та Дмитро Шуров, лідер гурту "Pianoбой", стали частиною всесвітнього проету UNICEF "Imagine", що звело на одній сцені у Лондоні “Бумбокс" та соліста гурту Pink Floyd Девіда Гілмора, що робити, аби досягнути успіху в тому, чим займаєшся, а також дав відповідь на запитання, чи хотів би він виступати з концертами у Росії.

ПРОЕКТ UNICEF "IMAGINE" - ЦЕ СВІТОВИЙ ПРОЕКТ, ЧАСТИНОЮ ЯКОГО СТАЛА УКРАЇНА І УКРАЇНСЬКІ МУЗИКАНТИ

- У Вас в дуеті з Дмитром Шуровим, лідером гурту "Pianoбой", вийшов кліп на пісню Джона Леннона "Imagine" в рамках кампанії за рівні права дітей у всьому світі. Розкажіть про цей проект. Ви якось сказали, що збулася Ваша мрія…

- Так, всесвітньо відомий фонд UNICEF запропонував мені та Дмитрові Шурову з гурту "Pianoбой" заспівати легендарну пісню Джона Леннона "Imagine" в рамках проекту "Imagine" UNICEF. Йоко Оно надала виключне право на використання цієї пісні на певний період часу і дуже різні музиканти з різних країн світу – США, Англії, Франції, Німеччини – співають свою версію пісні "Imagine" Джона Леннона - пісні, яка старша за мене; і пісні, яка, мабуть, більш відома, ніж все, що я записав за все своє життя і буде завжди такою; пісні, яка є одним зі стовпів рок-н-ролу як такого; пісні, яка закликає нас позбутися перепон перш за все у своїй голові. Ось, що для мене пісня "Imagine" і проект "Imagine".

І найголовніше, що це - проект UNICEF, фонду, який робить дуже багато для того, щоб у дітей у всьому світі були рівні права. Мета цього проекту – привернути увагу мого слухача і просто українця до проблематики прав дитини в Україні та світі загалом.

БумбоксFacebook / Boomboxfamily

Ви також можете заспівати "Imagine", це дуже просто. Навіть якщо не знаєте англійської,  заходьте на сайт UNICEF, дізнавайтеся більше про проект, заходьте на Facebook української команди "Бумбокс" - Boomboxfamily, беріть український варіант перекладу пісні, зробленого поетесою Ірою Цілик, беріть декілька акордів на гітарі та співайте "Imagine" Джона Леннона. Або, якщо знаєте англійську, то ще простіше. А по-друге, долучаєтеся до проекту "Imagine" і робите все, що ви можете для тих, кому це справді потрібно.

- Нещодавно "Бумбокс" виступив у Лондоні з солістом групи Pink Floyd Девідом Гілмором на підтримку політв'язнів у всьому світі. Ви виконали пісню Pink Floyd "Wish You Were Here". Як потім повідомило BBC, пісня була представлена як "гімн української революції". Розкажіть, як виникла ідея такого виступу.

- Девід Гілмор і гурт "Бумбокс" разом грали на сцені в рамках проекту "Be free theatre" білоруського "Вільного театру" і разом з багатьма іншими цікавими людьми. І проект називався "I am with a band" - гра слів: "Я з командою" та "Я з тими, хто заборонені". Серед заборонених гуртів були ми, BRUTTO, Pussy Riot і долучився до цього проекту Девід Гілмор та його музиканти. А увага і проблематика була, безумовно, на безперешкодне вираження своєї думки, авторської і творчої, в будь-якій країні та з будь-яким режимом. І рішуче "ні" будь-яким політичним репресіям, спрямованим, зокрема, і на творчу інтелігенцію. Це – позиція.

Обидва ці проекти, по суті, як для музикантів – для мене і для моїх хлопців з гурту "Бумбокс", - це остаточне падіння будь-яких стін між людьми в різних країнах, зокрема музикантами, повна відсутність якоїсь зверхності статусної і спільна робота над тим, над чим слід би було зібратися. Це спільна думка і спільний погляд на якісь проблеми, актуальні як ніколи для моєї країни й суспільства.

І не треба думати, що всім байдуже, що всі живуть на своїх мікроолімпах. Це дуже просто. Люди спускаються з будь-яких найвищих своїх олімпів для того просто, щоб побути разом і сказати "ні" тій чи іншій якійсь нісенітниці, якійсь проблемі, яка не повинна існувати в XXI столітті.

Facebook / Boomboxfamily

- Що Вам запам'яталося найбільше або що вразило, було цікавим на концерті з Девідом Гілмором та на зйомках кліпу "Imagine"?

- Це все одна суцільна цікава ситуація. Чи вразило мене щось на зйомках? Вразила класна робота всіх людей, які це робили. Вразило, що я можу реалізувати цей проект. Зранку заварити собі каву, так само, як ви і ще хтось, і сказати: "Сьогодні я, мабуть, зроблю це". І різні знайомі і не дуже знайомі люди мені в цьому допоможуть. І ось – це реалізується. Без якихось мутних схем, без якихось грошей в конвертах під ковдрою, без якихось дзвінків "нагору" - просто береться й реалізується. Це круто. От це мене вразило. Вразило, вражає і буде вражати.

Хоча без дзвінків, до речі, не обійшлося. Але не "нагору", а скоріше "в сторону". З приводу концерту Девіда Гілмора я хотів би сказати "дякую" українській дипломатії  за всю їхню допомогу і підтримку, яка знадобилася мені для того, щоб це все відбулося в Англії.

А щодо проекту UNICEF, просто дякую за те, що вони звернули безпосередньо увагу на мене і на Шурова. Що ми для них є якимись лідерами думки чи просто достойними того, щоб цей проект втілити у життя в Україні. Але немає різниці, я б це робив чи не я б це робив. Просто класно вже те, що це відбувається у нас тут, зараз, і те, що ми стали ближчими, і що ми є, хоча б в цьому, частиною родини країн світу, і що ми не за стіною знаходимось, що це не якась там інша планета, а ми - частина світу. Це світовий проект, частиною якого стала Україна і українські музиканти. Неважливо які. Була би це інша група, це було би так само круто. У цьому суть. От на сьогодні на офіційному каналі Boomboxfamily в YouTube це відео вже зібрало більше 100 тис. переглядів.

 

СЕКРЕТ ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ - ЦЕ ВІДСУТНІСТЬ ТАКОЇ МЕТИ

- Ви є суддею на одному з вітчизняних талант-шоу. Дійсно шоу дає шанс виконавцям на подальшу успішну кар'єру, шанс "пробитися" в шоу-бізнес?

- Я не вважаю, що це шанс кудись пробитися. Я взагалі не вважаю, що кудись пробитися – це мета. Ніхто з моїх знайомих, дуже відомих людей, не хотів нікуди пробитися. Вони просто хотіли робити свою улюблену справу, робили її, незважаючи ні на що і таким чином вже, як-то кажуть, "на здачу", отримали і славу, і якийсь достаток – те, що чомусь ставиться на перше місце. Це не перше місце. Якщо ви займаєтесь улюбленою справою, то щастя, і слава, і гроші будуть бонусом тільки. Ось в цьому суть взагалі життя, як на мене.

Люди ж, які ідуть в талант-шоу, а тут ми конкретно говоримо про шоу "Х-фактор", мені здається, вони просто люблять співати, вірять у свою мрію і хочуть її втілення в життя. У когось це вийде. І не обов'язково в того, хто виграє. А для когось сам вихід на велику сцену - вже подія та втілення мрії. Можливість заспівати з професійним аранжуванням, з професійною технікою, підсиленням звуку, на велику аудиторію - це досвід, який він отримає, і він йому в житті дасть крила, як у Ліни Костенко.

- У чому, на Вашу думку, секрет досягнення успіху?

- Першочергове – це відсутність такої мети.

- Найголовніше талант, наполегливість, удача?

- Дивлячись в чому ви успіху хочете досягти. От в чому ви хочете досягти успіху, в тому талант, мабуть, і важливий. Талант інженера, талант лікаря, талант хіміка, талант сталевара.

Facebook / Boomboxfamily

МИ НЕ ПОЛІТИЧНА ГРУПА І НЕ ХОТІЛИ БИ БУТИ ЧАСТИНОЮ БУДЬ-ЯКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ АГІТАЦІЇ

- У "Бумбокс" багато шанувальників у Росії. У лютому на ваш концерт у київському "Палаці Спорту" до 10-річного ювілею гурту приїздили і шанувальники звідти. Якби не теперішня ситуація між нашими країнами, хотіли б виступати в Росії?

- Так, звісно хотілося б в Росії виступати. А чого б ні? Там до мене приходять мої слухачі. 90% матеріалу, який я співаю - для них був незрозумілою мовою, але збиралися повні зали. І я сумую за ними. У мене там і друзі живуть, і родичі теж. Просто так склалося, сталася така ситуація, що з моральних якихось моїх особистих причин я не можу собі дозволити це робити і не хочу.

Але я сумую, я сподіваюсь, що колись ситуація зміниться і з нуля почнуться якісь відносини знов. Я вірю в те, що так буде. Рано чи пізно. З нами чи без нас.

- Ви зараз продовжуєте співпрацювати з російськими колегами, промоутерами?

- Із тими, хто не заявив чітко про те, що він мій ворог, тому що я українець, я залюбки буду підтримувати стосунки завжди у будь-якій країні світу.

- Минулого року у Вас була ідея робити онлайн-концерти для людей, які живуть на Донбасі. Чи вийшло тоді реалізувати задум і чи актуальні такі концерти тепер?

- Вони актуальні. І ця ідея прикольна і класна, але вона трішечки застаріла. Тому що при наявності інтернету, наші концерти можуть дивитися люди будь-де. Зараз велика кількість концертів транслюється онлайн і їх можна переглядати. Ну з останніх п'яти, мабуть, три транслювалися онлайн, і люди з усього світу і з будь-яких територій можуть їх дивитися.

Facebook / Boomboxfamily

Мене більше турбує можливість заграти наживо в цих регіонах, в яких завжди були дуже класні концерти. Колись весь цей жах скінчиться, і, я сподіваюсь, що ми залікуємо рани і знайдемо змогу бути разом.

- У вересні "Бумбокс" скасував концерт на День міста у Дніпропетровську через політичне підґрунтя концерту – останньої миті вам повідомили, що під час виступу на сцену з промовою вийде один із кандидатів на посаду міського голови. Шанувальники підтримали таке Ваше рішення. Це принципова позиція гурту – не грати на агітаційних концертах?

- Це мало політичний підтекст, так. У Дніпропетровську була ситуація складніша, ніж Ви сказали, більш цікава. Я не хотів би говорити про це, як про відмову конкретному кандидату. Я хотів би звернути увагу, що ми не політична група і ми не хотіли би бути частиною будь-якої політичної агітації. І агітувати за будь-яку політичну силу на сьогоднішній день. У нас в країні є таємне голосування, і я цьому радий. І хотів би піти і проголосувати за того, за кого я хочу, не будучи частиною рекламної кампанії.

Але якщо я повірю в когось і завтра буду за когось агітувати, то тільки тому, що це буде не просто робота. Це не може бути просто роботою. Потрібно вірити конкретно в перемогу і в програму того чи іншого, як мені здається, політика, щоб за нього агітувати. І якщо я буду за когось агітувати, то швидше за все, я буду вірити цим людям, цій команді і цій програмі.

Людмила Горпинич, 5.ua

Попередній матеріал
Літак компанії Turkish Airlines здійснив екстрену посадку через загрозу вибуху
Наступний матеріал
У Франції звільнили сімох затриманих під час антитерористичних рейдів
Теги:
Loading...