Щеголєв
5 канал

Суд подовжив термін тримання під вартою екс-очільника СБУ в Києві Щеголєва до 26 лютого

  Печерський районний суд задовольнив клопотання Генеральної прокуратури і подовжив на 60 діб термін тримання під вартою Олександра Щеголєва, якого підозрюють в організації розгону Майдану.

  Термін арешту мав завершитися вже 3 січня. Сторона обвинувачення озвучила основні ризики, чому підозрюваного не можна звільняти. Серед них - Щеголєв може впливати на свідків та експертів, а також переховуватися від правосуддя на тимчасово окупованій території, оскільки має донецьку реєстрацію.

  "Прокурори апелюють якимись загальними висновками, які абсолютно не підтверджуються конкретними діями чи бездіяльністю, чи документами. Цитують, тупо, як заучили по букварю", - заявив підозрюваний Щеголєв.

  Адвокат Щеголєва Валентин Рибін підкреслив: "Цей суддя змінював запобіжний захід. Тому абсолютно був очікуваним результат розгляду клопотання. Подальші дії - у встановлений законодавством строк буде подана апеляційна скарга".

  У свою чергу прокурор відділу Генеральної прокуратури Олександр Супрун наголосив: "Адвокати підозрюваного намагалися затягнути розгляд клопотання, використовуючи різні неправомірні методи, подаючи відводи як суду, так і секретарям суду. Натомість прийнято законне рішення про подовження строку тримання під вартою для підозрюваного". 

  Нагадаємо, це вже третє подовження терміну тримання під вартою для Щеголєва. Рішення про арешт колишнього чільника СБУ ухвалили 21 липня. Його захист не погодився з таким запобіжним заходом і трактував це як політичне переслідування. Під час засідання адвокати підозрюваного вказали на неточності у матеріалах прокуратури - відсутність підписів та печаток. Попри це суд відхилив усі клопотання адвокатів щодо залучення до справи оригіналів суперечливих документів. 29 жовтня суд залишив під вартою екс-керівника київської СБУ Щеголєва. А 12 грудня 2015 року суд не задовольнив клопотання Щеголєва щодо відводу слідчого та прокурора. 

  Попередній матеріал
  Порошенко: РФ намагається розколоти Україну за рахунок підривної діяльності та інформаційної війни
  Наступний матеріал
  Санкції діють, оскільки Росія почала використовувати різні важелі впливу всередині ЄС, щоб їх відмінити - експерт