Україна розраховує на рішення щодо безвізового режиму з ЄС у травні ua.golos.ua

ЗВТ України з ЄС: на 70% європейських товарів вводиться нульова ставка

  З 1 січня 2016 року на 70% товарів, які ввозитимуться в Україну з ЄС, запроваджується нульова ставка.

  Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Наталія Микольська, передає прес-служба Мінекономрозвитку. Це пов’язано з початком дії угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

  При цьому, чиновник запевнила, що обвалу ринку вітчизняного виробника не буде. "Мінекономрозвитку спільно з Нацбанком України розробили прогноз розвитку українського ринку після набрання чинності угоди про ЗВТ з Євросоюзом. Згідно з нашими даними, жодного обвалу ринку вітчизняних товарів та величезного напливу європейських товарів не буде", - заявила Микольська.

  В Мінекономрозвитку зазначили, що нульові ставки вводяться для наступних груп товарів: промислові, сільськогосподарські та товари переробної і харчової промисловості. Крім того, по товарах текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи та спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудеться симетричне скасування увізних мит обома сторонами.

  Надалі тарифна лібералізація для ЄС проводитиметься протягом 3-річного (деякі види рибної продукції, взуття, труби тощо), 5-річного (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер тощо) та 7-річного (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива тощо) періодів.

  У свою чергу, Україна матиме можливість знизити увізні мита протягом 3-річного (капелюхи, парасольки, брущатка тощо), 5-річного (посуд, обладнання для миття, трактори тощо), 7-річного (автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами тощо) та 10-річного (автомобілі легкові) перехідних періодів.

  Попередній матеріал
  Україна сьогодні почала виконувати обов’язки непостійного члена Радбезу ООН
  Наступний матеріал
  На Закарпатті спалахнув магістральний газопровід "Союз"
  Теги:
  Loading...