5.ua

Зміни до державного бюджету-2014 прийнято без комуністів та "регіоналів"

  Верховна Рада України прийняла законопроект " Про внесення змін до Закону України " Про Державний бюджет України на 2014 рік " ( N4575 ) . За прийняття документа проголосували 228 народних депутатів, при цьому "регіонали" і комуністи пропозиції уряду по змінам головного фінансового документу країни не підтримали.

   У зміненому кошторисі країни уряд прогнозує інфляцію на рівні 12-14 %, при тому, що ціна імпортного російського газу, закладена в бюджет - $480 за тисячу кубометрів.

  Згідно з документом, доходи зведеного бюджету на 2014 рік зменшено на 19 380,7 млн.грн. і встановлені на рівні 482 472,2 млн.грн. , в тому числі по загальному фонду зменшені на 28 093,8 млн.грн. до 405 397,1 млн.грн.

  Автори закону також відзначили , що темпи зростання розміру мінімальної заробітної плати протягом 2004-2013 рр. значно вище, ніж темпи зростання економіки за цей період. Так , мінімальна заробітна плата за вказаний період зросла майже в 6 разів, а номінальний ВВП - в 4 рази. У зв'язку з цим в прийнятому документі встановлений розмір мінімальної заробітної плати на рівні 1218 грн. Раніше мінімальну зарплату до кінця року планувалося підвищити до 1301 грн.

  Крім того встановлено єдиний розмір допомоги при народженні дитини незалежно від того , який це дитина за черговістю народження , - у сумі 41280 грн. Цей розмір буде об'єднаний з допомогою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому , виплата допомоги здійснюватиметься одноразово у сумі 10320 грн. Інші кошти будуть виплачуватися протягом наступних 36 місяців рівними частинами ( по 860 грн.) .

  Водночас Верховна Рада не підтримала законопроект про запобігання фінансовій катастрофі і створення передумов для економічного зростання в Україні, який передбачав запровадження податкових правок у рамках узгодженої з МВФ програми. "За" урядовий законопроект проголосували 189 народних депутатів за необхідного мінімуму 226 голосів.

  За оцінками Кабміну, ухвалення цього законопроекту сприяло б раціональному використанню держкоштів і дало б можливість направити ресурси, що вивільнилися, на забезпечення основних виплат працівникам держорганів.

  Як раніше повідомлялось, Прем'єр Яценюк вважає, що Україна зараз знаходиться на межі банкрутства.

  Попередній матеріал
  КМДА сподівається залучити кошти київських бізнесменів для реставрації міських бомбосховищ
  Наступний матеріал
  До Антарктиди рушає чергова українська дослідницька експедиція
  Теги:
  Loading...