Укрзалізниця uk.wikipedia.org

Жеваго порівняв непрозоре тарифоутворення "Укрзалізниці" з болотом

  За словами Жеваго, "Укрзалізниця" з року в рік скорочує обсяги вантажоперевезень

  Мажоритарний акціонер британської гірничорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні Костянтин Жеваго критикує непрозору структуру залізничного тарифу ПАТ "Укрзалізниця" і виступає за створення незалежного регулятора.

  "Ми не бачимо структуру собівартості" Укрзалізниці ", і це не світова або європейська практика. Це повний непорядок або навіть свавілля! Яка локомотивна складова, вагонна складова, інфраструктури або диспетчеризації? Це те, що не дає всім нам розібратися в цьому темному болоті! монополіст зацікавлений, щоб підвищувати тарифи під красивим приводом, але при цьому не звітуючи перед споживачами ", - сказав він, виступаючи під час громадських слухань з питання підвищення з / д тарифів на 25% в Госрегуляторслужбе в четвер.

  При цьому, за його словами, УЗ і Мінінфраструктури постійно спекулюють на структурі собівартості, яку публікують в своїх публічних звітах ДТЕК, "Метінвест", Ferrexpo, цементні і аграрні підприємства.

  Жеваго також зауважив, що "Укрзалізниця" з року в рік скорочує обсяги вантажоперевезень: мінус 2% до 2015 року, мінус 10% до 2014-го і мінус 13% до 2013 року.

  "Ми бачимо негативну динаміку обсягів перевезень. Це означає, що УЗ скорочує свої капітальні витрати, внесок у ВВП, робочі місця. Все, що завгодно, вона скоротила. І при цьому всі фіксовані витрати вона" повісила "на існуючих споживачів. Тобто, додаткові витрати "вішаються" на менший обсяг перевезень, відповідно тариф повинен зростати. Це нонсенс! Це дорога в нікуди! Якщо так продовжиться, то економіка і далі буде падати, а добробут населення - падати ", - сказав бізнесмен.

  Більш того, він зазначив, що Ferrexpo за підсумками 2016 року могла б відвантажити споживачам більше, ніж 11,4 млн. Т, але не мала можливості через брак палива, рухомого складу, конвенції на західних кордонах і інші проблем залізничників.

  "Залізниця - це монополіст. Однозначно потрібен регулятор! Все її клієнти працюють на світовому ринку і не можуть впливати на його тенденції. УЗ повинна все це враховувати, бути в діалозі з споживачами", - вважає К. Жеваго.

  При цьому мажоритарний акціонер Ferrexpo висловив думку, що завдяки появі регулятора повинна стати відкритою "структура собівартості" Укрзалізниці ", яку залізниця не показує і приховує від споживачів довгі роки".

  "Ми також боїмося, що станеться аналогія з НКРЕ і схемою Роттердам" плюс ". Тому що завтра який-небудь тюлень в транспортному регуляторі придумає схему Шанхай" мінус ", і ми будемо мати ту ж тарифну політику в сфері залізничних перевезень", - констатував Жеваго.

  Більш того, власник Ferrexpo виступив за надання великого споживача ж / д послуг лібералізацію локомотивної тяги за аналогією з ЄС і США. "Сьогодні у УЗ є проблема з локомотивами. Сім років тому була така ж проблема з вагонами, і ми були змушені купити вагони. Для нас це антиприродна, нам не треба вкладати в вагони, це робота УЗ. Але якби не вклали, то ми залишилися б без збуту ", - підкреслив він.

  Жеваго вважає, що після лібералізації локомотивної тяги "піде повне знищення корупції в УЗ".

  "Ми купили вагони по $ 27 тис. За штуку, УЗ купила по $ 32 тис. На першому тендері і по $ 30,5 тис. На другому. На заявлених 9 тис. Вагонів різниця в $ 3 тис. - Це $ 27 млн. Я задаю питання: хто покладе собі в кишеню ці $ 27 млн.? І хто за це заплатить? ", - зазначив акціонер компанії.

  Крім того, він вважає, що при закупівлі дизпалива УЗ також існує корупційна складова. "Ferrexpo купує 10 тис. Т дизельного палива на місяць," Метінвест "- 30 тис. Т, а УЗ - 360 тис. Т в рік. При цьому наша статистика показує, що переплата УЗ становить мінімум 1 тис. Грн. В місяць. за році це 360 млн. грн. і за це заплатить українська промисловість і кінцевий споживач ", - говорить К. Жеваго.

  Попередній матеріал
  Росія тисне на Лукашенка, щоб розмістити російські військові бази на території Білорусі – білоруський політик
  Наступний матеріал
  Трамп кинув слухавку в розмові з прем'єром Австралії - ЗМІ
  Теги:
  Loading...