Законопроект про держзакупівлі потребує змін,- міжнародні експерти

  Законопроект про держзакупівлі – недосконалий і потребує змін, не зважаючи на те що вже ухвалений у першому читанні. Міжнародні експерти впевнені також у тому, що законопроект має відповідати основним принципам та положенням Угоди про держзакупівлі СОТ, а також директивам Європейського союзу.
  Серед недоліків пропонованого закону про держзакупівлі, називають обмежений термін подання тендерних пропозицій -  а саме 21 день, що не може бути прийнятним для підготовки конкурентної пропозиції.

  Також експерти Світового банку нарікають, що законопроект не виключає можливості зловживань, зокрема, неконкурентних методів під час проведення тендерів. Також у ньому відсутні умови, що визначають конфіденційність оцінювання.

  Західні експерти радять, - щоб переговори про створення зони вільної торгівлі відбувалися ефективніше, варто якнайшвидше ухвалити дієвий закон про держзакупівлі.

  Сімеон Сагайдачний, консультант проекту USAID\TIBA: "Насамперед потрібно впровадити норму про публічне відкриття пропозиції. Політику, здійснення нагляду та розвитку системи закупівель повинні формувати центральні органи влади - наприклад мінекономіки, а ефективні заходи фінансового контролю та незалежний аудит повинна провадити рахункова палата".

  Мартін Райзер, директор СБ у справах України, Білорусі та Молдови: "Для прикладу наведу таку статистику - 2006го року обсяг держзакупівель в Україні становив 125 мільярдів гривень. Це понад 20% ВВП на той час. Ефективне законодавство, що регулює процеси держзакупівель в Україні, може стати одним із козирів у переговорах з Євросоюзом про зону вільної торгівлі".
  Попередній матеріал
  Обвалилася башта генуезької фортеці XIV століття у Криму
  Наступний матеріал
  Українка прикрасить обкладинку PLAYBOY
  Теги:
  Loading...