flickr.com

За півроку держбюджет недоотримав 4,5 млрд грн

  За підсумками першого півріччя 2014 року до загального фонду державного бюджету надійшло 152,9 млрд грн – на 4,5 млрд менше, ніж затверджено бюджетним розписом.


  Про це йдеться в доповідній записці міністра фінансів Олександра Шлапака на ім'я прем'єр-міністра, пише "Українська правда".

  "Негативні тенденції з наповнення дохідної частини бюджету спостерігаються, починаючи з травня 2014 року", - сказано в записці.

  Зазначається, що в травні цього року бюджет недоотримав 500 млн грн. У тому числі Міндоходів не забезпечило виконання розпису в обсязі 1,5 млрд грн. По факту надійшло 22,6 млрд грн порівняно з планом 24,1 млрд грн.

  У червні ситуація погіршилася – індикативний показник надходжень до загального фонду бюджету було виконано лише на 82,8% або -4,4 млрд грн. Міністерством доходів у червні не забезпечено надходжень на суму 2,8 млрд грн.

  Загалом, згідно з доповідною міністра, розпис доходів загального фонду держбюджету за перше півріччя 2014 року було виконано на 96,9%. Бюджет недоотримав 4 млрд грн.

  "Негативні тенденції стану наповнення доходної частини державного бюджету спричинені різними факторами. Військові дії на території Донецької та Луганської областей призвели до зменшення ділової активності підприємств та втрат бюджету по східних регіонах у червні - 430 млн грн", - пише міністр.

  Зокрема, втрати у Донецькій області становили 304,1 млн грн, в Луганській – 124,5 млн грн.

  Також у доповідній записці перераховуються регіони, в яких спостерігався спад із збору податків: Рівненська область -53%, Полтавська область -52%, Дніпропетровська область -34,1%.

  Крім цього, перераховуються регіони, в яких спостерігався спад із збору митних платежів: Миколаївська область -20,6%, Тернопільська область -17,5%, Рівненська область -16,4%.

  "Отже, з початку місяця виникла загроза невиконання показників липня та відповідно збільшення обсягу невиконання з початку року, що може призвести до недофінансування видатків державного бюджету, зокрема соціально спрямованих", - наголосив Шлапак.
  Попередній матеріал
  У Києві невідомі побилися з датськими фанами
  Наступний матеріал
  "Група семи" попереджає, що санкції проти РФ можуть бути посилені
  Теги:
  Loading...