5.ua

Європейці вважають українську ГТС "стратегічною" для країн ЄС

  Газотранспортна система України (ГТС) цікавить Євросоюз та Німеччину "у стратегічному, а не в економічному сенсі", вважає голова відділу енергетики, транспорту та екології Німецького інституту економічних досліджень (DIW) Клаудіа Кемферт.


  Про це вона заявила в інтерв’ю "Німецькій хвилі" 18 серпня.

  Кемферт наголосила, що територією України усе ще транспортується близько 50% загального обсягу газу, який експортується до країн ЄС з Євразії.
  Євросоюз зацікавлений у надійному газотранспортуванні, зазначає експертка з огляду на стан ГТС України. Саме тому "конкретно у цьому випадку ЄС може надати Україні фінансову підтримку і таким чином модернізувати її стару ГТС", вважає Кемферт.

  На відновлення ГТС власним коштом в України нині немає фінансової можливості, переконана експертка, тому Києву "необхідні інвестори та фінансові партнери".

  Ухваливши закон про реформу ГТС і дозволивши компаніям з ЄС та США її часткову оренду, "Україна хоче завадити тому, аби Росія повністю перебрала контроль над 100 відсотками газотранспортних шляхів", - вважає Клаудіа Кемферт.

  Як відомо, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління єдиною газотранспортною системою України.
  Попередній матеріал
  В Донецьку лунають вибухи, третина міста без світла - міськрада
  Наступний матеріал
  40 районів та міст Донецької і Луганської областей вже отримують пенсії - ДержНС
  Loading...