Європейці адаптуватимуть українських фермерів до умов СОТ

  Меморандум про взаємодію в підтримці вітчизняного фермерства підписали представники Національної сільськогосподарської палати України та комітету КОПА-КОДЖЕКА - неурядової організації, що лобіює інтереси аграріїв в Євросоюзі.
  І хоча документ носить рамковий характер, він покликаний стати основою для подальшої адаптації умов ведення бізнесу в Україні до європейських норм.

  Щоправда і європейці, і вітчизняні фермери визнають - в Україні потрібно ще багато зробити щоб в умовах СОТ тутешній фермер не збанкрутував. Насамперед - вдосконалити законодавство щодо безпеки виробництва та якості продукції, оскільки за умов відкритого ринку вітчизняна агропродукція просто може не витримати конкуренції. Вкрай необхідне і залучення "довгих" коштів в сільське господарство. Насамперед задля вдосконалення та осучаснення виробництва.

  Проте, урядовці поки що ведуть мову лише про програму розвитку села до 2015 року, самі ж фермери переконані - інвестиції в українські агропроекти можливо залучити лише за умови фінансової участі в них держави.

  Михайло Гладій, Президент національної сільськогосподарської палати України: "Ми пропонуємо створити ринок оптових ринків, окрім того біржу агро інвестицій, на це все потрібно близько мільярда доларів".

  Пекка Песонен, генеральний секретар COPA-COGECA: "Сьогодні у нас існує Європейстька модель розвитку сільського господарсва - ми впевнені що Україна може стати частиної цієї моделі особливо після вступу до СОТ як першого кроку до членства в європейському союзі. В основі моделі - триумвірат економіки екології то соціальної складової агросектору".
  Попередній матеріал
  Продукти харчування почали дешевшати
  Наступний матеріал
  Україна може долучитися до Організації економічного співробітництва
  Теги:
  Loading...