Європейський інвестиційний банк допоможе модернізувати українську ГТС

  Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк та президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойер підписали угоду про реконструкцію газогону Уренгой-Помари-Ужгород.


  Договір передбачає виділення Україні кредиту у 150 мільйонів євро на заміну труб та двох компресорних станцій на газопроводі. За словами Яценюка, це дасть можливість на 20 відсотків зменшити витрати технічного газу при перекачуванні палива, скоротить кількість шкідливих речовин, які викидаються в атмосферу та підвищить ефективність вітчизняної газотранспортної системи. Також прем'єр назвав російські плани побудувати в обхід України "Південний потік" політичним проектом і закликав інвесторів вкладати гроші в українську ГТС.

  "Сподіваюся, що Україну все-таки не будуть обходити через "Південний потік". "Південний потік" – непотрібний політичний проект Російської федерації. Україна ще раз закликає європейських і американських партнерів інвестувати в українську газотранспортну систему. Ми почали її реконструкцію з Європейським інвестиційним банком, тому це повинен бути наш спільний підхід у забезпеченні енергетичної безпеки Європи і України через участь європейських і американських компаній в українській ГТС", – заявив Арсеній Яценюк.

  У свою чергу, Вернер Хойер запевнив: "Я приїхав до Києва, щоб надіслати чіткий сигнал підписникам цієї угоди, яка спрямована на модернізацію газової інфраструктури, а також критично важливого енергетичного коридору. ГТС – стратегічно важлива як для ЄС, так і України. І її ремонт призведе до підвищення її ефективності, але це лише частина більшого плану".

  Попередній матеріал
  Одеські активісти заблокували прокуратуру – вимагають люстрації
  Наступний матеріал
  Кримські татари протестували у Туреччині проти приїзду Путіна