Єврокомісар пропонує Україні терміново заплатити "Газпрому" $ 1 млрд

  Європеський комісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер запропонував пакетне рішення газової суперечки між Києвом та Москвою.


  Українська сторона готова пристати до цих пропозицій. Позиція росіян не відома, так як на той час делегація була відсутня, повідомляє європейська комісія.

  Зокрема, основними пунктами даного пакета є те, що Україна сплатить $  1 млрд. безпосередньо в понеділок. "Несплачені рахунки, які залишаються, повинні бути оплачені за шість додаткових платежів, так що всі відкриті борги сплачуються до кінця року. Рахунки за майбутні поставки будуть виплачуватися своєчасно у відповідності з договором", - зазначає ЄК. 

  Що стосується ціни, то вона буде відповідати формі, що складається з літніх і зимових цін. "Взимку ціна буде $ 385 за 1000 куб. м, а влітку ціна складе $  300 або на кілька доларів більше", - припускає Еттінгер.

  "Українська сторона готова прийняти це, але на даний момент російські партнери не були присутніми. Комісія переконана, що рішення ще можливе, і в інтересах всіх зацікавлених сторін знову сісти разом", - зазначається в повідомлені. 

  На разі позиція російської сторони полягає в тому, щоб негайно було сплачено $ 1,9 млрд., а загальна вартість газу становила $ 385.
  Попередній матеріал
  У Миколаєві СБУ затримала диверсанта, який планував теракт на військовому аеродромі
  Наступний матеріал
  Півтори сотні бойовиків вночі намагались вирватись із зони дій АТО на Луганщині