Фото vestikavkaza.ru

ЄС розробив план щодо зменшення залежності від російського газу

  Євросоюз готується до можливих проблем із постачанням енергоносіїв із Росії і серйозно займається питанням зниження своєї залежності від РФ.


  Як пише газета “Коммерсантъ”, напередодні у Берліні відбувся черговий раунд переговорів, покликаних вирішити проблему з постачанням російського газу в Україну.

  У них брали участь єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер, міністри енергетики Росії та України Олександр Новак та Юрій Продан, а також голова "Газпрому" Олексій Міллер. У підсумку пізно ввечері Еттінгер оголосив, що в четвер Київ перерахує "Газпрому" $ 2 млрд, але не в рахунок погашення боргу, а як завдаток по майбутніх постачаннях. Після цього вже в п'ятницю пройде черговий раунд переговорів, на яких обговорюватиметься можливість зниження ціни газу для України. Якщо сторони домовляться, вже 7 червня "Газпром" може отримати ще $500 млн, також як завдаток.

  Як зазначає видання, уже очевидно, що навіть при серйозному тиску ЄС дозволити газовий конфлікт Москви і Києва буде непросто і Європа не зможе оперативно знизити ризики обмеження поставок через проблеми з транзитом.

  У середу, 28 травня, має бути опублікована нова стратегія з енергобезпеки ЄС. В розпорядженні “Ъ” опинився проект документа.

  Серед заходів, які передбачає документ - збільшення поставок газу з альтернативних джерел і прискорений розвиток інтерконекторів, що дозволить вільно переміщати газ всередині ЄС. Найбільш дієвим заходом в Брюсселі вважають виконання мети щодо зниження споживання енергії на 20 % до 2020 року. Єврокомісія також пропонує обговорити можливість ускладнення доступу до стратегічної енергоінфраструктури для держкомпаній з ключових країн-постачальників.

  Перелік короткострокових заходів зводиться до збільшення запасів у сховищах і створенню на національному рівні планів екстреного скорочення споживання. Крім того , передбачено створення стратегічного резерву.

  Єврокомісію також турбує залежність від російської нафти і особливо нафтопродуктів, хоча "вона поки і не представляє негайної загрози". У Брюсселі звертають увагу на "підвищену концентрацію влади" в російському нафтовому секторі та збільшення участі російських компаній в європейській нафтопереробці, що робить галузь "схильною до політичного впливу".
  Попередній матеріал
  Екіпажі зенітних ракетних комплексів потренувалися знищувати повітряні цілі
  Наступний матеріал
  Генсек НАТО: очевидно, що війська РФ на кордоні з Україною не для навчань