5.ua

ЄС не проти купувати газ на кордоні з Росією і використовувати українську ГТС

  Євросоюз не проти купувати російський газ на кордоні Росії та України, а не на західному кордоні України та ЄС. Про це на брифінгу Єврокомісії повідомила речниця комісара із питань енергетики Гюнтера Еттінгера – Сабін Бергер.


  За її словами, зміна пункту постачання газу європейськими компаніями – це комерційна справа, яка потребує обговорення. Втім, її реалізація не є неможливою – запевнила Бергер.

  Нагадаємо, нині "Газпром" продає паливо європейським компаніям на західному кордоні України. Там газ переходить у власність європейських компаній-імпортерів, а Україна отримує від "Газпрому" плату за транзит через її територією.

  Київ пропонує, аби європейські компанії купували газ на східному кордоні України і самі сплачували нам транзитні кошти.

  Нагадаємо, напередодні Україна, як учасник Європейської енергетичної хартії та Енергетичного співтовариства, запропонувала перенести точку прийому російського природного газу на російсько-український кордон і підписати нові відповідні договори з урахуванням цієї вимоги. Про це йдеться у листі прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до керівництва Європейської комісії та лідерів країн Європейського союзу, поширеному 20 травня.

  Також Київ офіційно заявив про необхідність спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи, включаючи підземні газосховища, із залученням інвесторів з ЄС та США.
  Попередній матеріал
  Турчинов підтвердив загибель 13 українських вояків під час оборони Волновахи
  Наступний матеріал
  Мінфін: Фінансування виборів в країні повністю забезпечено
  Теги:
  Loading...