Як не відбувся продаж ОПЗ (репортаж)

  Найскандальнішу подію дня - широко анонсований продаж Одеського припортового заводу - скасували. Це зробив сам Фонд-держмайна, який власне і організовував аукціон. Там заявили, що учасники конкурсу змовилися. Українська компанія- переможець певна, що завод хотіли продати росіянам, і обіцяє виборювати своє право у судах. Саме їх і Президента особисто звинуватила у зриві конкурсу премєр-міністр. А Віктор Ющенко назвав спробу приватизації ОПЗ - ганьбою і доручив Генпрокурору дати правову оцінку діям посадовців Фонду держмайна.

  Стратегічний обєкт - Одеський припортовий завод.  Щороку уряд ухвалює рішення про його продаж - щоразу президент це рішення скасовує. А працівники постійно насторожі. Одні в - очікуванні звільнень, інші - нового власника і фінансової підтримки. Ті, що в штаті заводу - переконують - приватизація потрібна, як повітря. А старожили "припортового" - продаж називають  загибеллю одеського гіганта.

  Сергій Козак, енергетик цеху з виробництва карбаміду ОПЗ: "Для нас в данному случае приватизация – это один из возможных способов выживания или спасения".

  Борис Орлюк, колишній працівник ОПЗ: "Нами собрано по городу Южному более 1300 подписей против приватизации Одесского припортового завода. Мы опасаемся прежде всего того, что завод перестанет существовать как предприятие и пострадают, прежде всего, рабочие".

  А це одесити, які приїхали у столицю пікетувати Фонд Держмайна. І хоча жоден з них на заводі, доля якого вирішується у сусідній будівлі, не працює - вболівають за власне місто. Впевнені, в руках приватного власника - Одеський припортовий стане екологічною бомбою.

  Юридичну бомбу збирає у себе в кабінеті екс-голова Фонду Валентина Семенюк-Самсоненко. Тут і рішення суду, яке забороняє брати участь у аукціоні російській компанії "Азот-сервіс", оскільки її значна частка належить державному "Газпрому". І судова ухвала, яка взагалі припиняє будь-які процеси приватизації і продажу ОПЗ. Є також указ Вітора Ющенка, яким президент скасовує урядове рішення щодо продажу "припортового". Але усі ці документи не є  юридичною перешкодою для проведення аукціону. З такого висновку міністерства юстиції у фонді починаються торги. Учасників троє: вищезгаданий російський "Азот-сервіс" і дві Українські компанії: "Фрунзе-Флора" - її повязують з бізнесменом Костянтином григоришином  і "Нортіма". Це дітище іншого бізнесмена - Ігоря Коломойського. Саме його представники і готові віддати найбільше грошей.

  Ведучий аукціону: "Продано пакет акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" учаснику №2 за ціною 5 мільярдів гривень".

  Учасник номер два покупкою тішився недовго. Комісія з продажу за кілька хвилин проаналізувала аукціон і прийшла до іншого висновку:

  Про змову учасників одразу ж після торгів заговорила і премєр Юлія Тимошенко. А в секретаріаті Віктора Ющенка жодне з нинішніх рішень Фонду: ані проведення аукціону, ані скасування його результатів - законними не вважають. Однак є одна сторона - яка переконана: завод продали. Компанія "Нортіма" готова доводити це в суді.

  Документи щодо приватизації і пропозиції усіх охочих купити одеський припортовий - у темній шухляді чекатимуть кращих часів. Але недовго. У Фонді Держмайна обіцяють обовязково повернутись до цього питання - коли вщухнуть політичні баталії.

  Ірина Герасимова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Отримай в ефірі "5 каналу" квитки на шоу Б.Моісєєва!
  Наступний матеріал
  "Укртелеком" демонтує таксофони у Києві
  Теги: