Вибух на українському газопроводі не вплинув на постачання газу до Європи

  Вибух на газопроводі Уренгой-Помари-Ужгород на Полтавщині жодним чином не вплинув на транзит російського газу до Європи.


  Проце повідомляє Reuters з посиланням на "Газпром".

  Словацька транзитна компанія Eustream підтвердила, що тиск газу в трубі і обсяги на українському кордоні залишаються на нормальному рівні.

  Прес-секретар українського оператора газотранспортної системи "Укртрансгазу" підтвердив, що постачання в Європу йде в нормальному режимі.

  Нагадаємо, у Полтавській області наступного дня після того, як Росія припинила постачання газу Україні, стався вибух на ділянці стратегічного газопроводу.

  Українські відомства розійшлися в оцінці причин вибуху: Держслужба з надзвичайних ситуацій України пояснила його розгерметизацією труби, тоді як Міненерго підозрює диверсію. "Виїздом на місце події рятувальниками встановлено, що внаслідок розгерметизації магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород в полі між селами Ісківці і Червоне сталося загоряння газу", - йдеться в повідомленні ГЧС.

  "Є великі підозри що це теракт", - сказала прес-секретар Міненерго.

  Тієї ж думки притримуються і у МВС. Прес-служба відомства із посиланням на Арсена Авакова повідомила: ключова версія вибуху газогону на Полтавщині – теракт. За його словами, це чергова спроба Росії дискредитувати Україну, як партнера у газовій сфері. Як зауважили силовики, перед вибухом газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород місцеві мешканці почули два сильних хлопки. Це може свідчити про умисний характер інциденту.


  Попередній матеріал
  У батальйоні "Донбас" тепер є жінки
  Наступний матеріал
  Полонений росіянин розповів - приїхав убивати українців за $2 тис. на місяць