Фінансовий тиждень
Фінансовий тиждень 5 канал

Вітчизняний ринок фінпослуг: коли українці отримають фінансові продукти європейського рівня

В гостях у програми "Фінансовий тиждень" на "5 каналі" – член Нацкомісії з фінансових послуг Олександр Залєтов

Упродовж останніх трьох років небанківський ринок фінансових послуг показує зростання. Що стало причиною такої динаміки, пояснив в ефірі програми "Фінансовий тиждень" на "5 каналі" член Національної комісії з фінансових послуг Олександр Залєтов.

"Активи небанківських фінансових установ – 170 млрд грн, це становить 13%. Щодо динаміки наданих послуг: фінансовий лізинг – динаміка зростання 92%. Страхування життя – понад 35%. Медичне страхування – 32%. Страхування туристів – 25%. Кредитування (переважно населення, малий бізнес) – це 32%. Це свідчить про те, що довгий час небанківський фінансовий сектор був у тіні, але з банкопадом значна частина банкірів перейшла в небанківський фінансовий сектор і почала розвивати цей сегмент. Зробили таку модель, яка дає змогу будь-якій юридичній особі створювати фінансові установи. Підприємство може започаткувати фінансовий лізинг. Це стало поштовхом для того, щоб небанківські фінансові послуги були ближчі до громадян", – зазначив експерт.

На питання, чи не стане таке зростання проблемою у майбутньому, адже для багатьох банків агресивна стратегія закінчилася банкрутством, – експерт відповів, що нині компанії фінансуються з двох джерел: власний капітал і капітал банків. Якщо ці джерела матимуть не такі істотні обсяги підтримки, то фінансові компанії втратять темпи зростання.

Чинна база потребує захисту з боку захисту прав споживача, також щодо розширення роботи фінансових компаній та інших послуг. Якщо будуть знайдені напрямки фондування фінансових компаній і внесені в законопроекти, які вже підготовлені, то темпи зростання будуть на високому рівні.

"Найголовніше при цьому пам'ятати про споживача. Він повинен бути в пріоритеті. І з точки зору державного регулювання, і з точки зору бізнесу", – резюмував Олександр Залєтов.

Попередній матеріал
До України протягом доби не впустили понад 70 росіян – ДПСУ
Наступний матеріал
У Львові містяни разом з білорусами пікетували російське консульство
Loading...