Валовий зовнішній борг України зменшився на $ 4,7 млрд - НБУ

  За І квартал 2014 року валовий зовнішній борг України зменшився на $4,7 млрд, або на 3,3%. Про це заявив заступник Голови Національного банку України Борис Приходько, повідомляє прес-служба НБУ.


  "На кінець І кварталу валовий зовнішній борг України становив $137,4 млрд та зменшився з початку року на $4,7 млрд, або на 3,3%. Відносно ВВП обсяг боргу скоротився з 78,1% на початок року до 76,5%", - сказано в повідомленні.

  За словами Приходька, скорочення зовнішнього боргу України відбулося в результаті здійснення планових погашень Україною кредитів МВФ та зменшення обсягів накопиченої кредиторської заборгованості реального сектору економіки.

  Водночас заступник голови НБУ зауважив, що обсяг зовнішнього боргу банківського сектору за І квартал практично не змінився і на кінець звітного періоду становив $22,3 млрд або 12,4% від ВВП. А скорочення зобов'язань за депозитами і залишками на рахунках нерезидентів в українських банках на $1 млрд було компенсоване залученням зовнішніх короткострокових кредитів на суму $1.1 млрд.

  "Обсяг короткострокового зовнішнього боргу за залишковим терміном погашення за І квартал 2014 року скоротився на $2,1 – до $62,7 млрд. Зменшення обсягу боргу відбулося головним чином за рахунок скорочення короткострокової заборгованості реального сектору за торговими кредитами". - додають в повідомленні.
  Попередній матеріал
  Провал Московського міжнародного кінофестивалю - від участі відмовилась 61 країна-учасник
  Наступний матеріал
  На Житомирщині поховали загиблого героя-десантника
  Теги: