В Уряді порахували кошти, потрібні для збільшення енергоефективності промисловості

  40 мільярдів гривень протягом 4-х років можуть збільшити енергоефективність української промисловості. Саме така сума інвестицій, за підрахунками Мінпромполітики, допоможе суттєво скоротити втрати енергії та оптимізувати споживання природного газу.
  Утім, майже всі витрати ляжуть на плечі власників підприємств, урядовці ж обіцяють допомогти науковими розробками.  Експерти вважають, що держава може стимулювати енергоефективність податковими пільгами, утім постійне подорожчання ресурсів саме по собі підштовхує виробників до модернізації виробництва. Наразі ж енергозатрати на одиницю українського ВВП - у 2,6  раза вищі за середній світовий показник. "Програма енергозбережння", над якою працює Уряд, обіцяє до 2012-го року знизити споживання газу: металургічним комплексом - на  6 мільярдів кубометрів, а хімічною промисловістю - на більше ніж  7 мільярдів щороку. 

  Володимир Новицький, міністр промислової політики: "Передбачається також дуже серйозна програма з технічного переозброєння по впровадженню енерготехнологічних схем, що дасть економію споживання природного газу на 20%, і потребує до 800 чи більше млн. доларів".

  Ігор Бураковський, директор Інститута економічних і політичних досліджень: "Для того, щоб адекватно відреагувати на газові шоки, підвищення цін до 179,5 доларів, а потім може і вище, ми підрахували, що Україні в середньостроковій перспективі 3-5 років, потрібно покращити енергоефективність на 30-35%.  Да, це дорого. Але, скажімо, ціни на металургійну продукцію дозволять це зробити і вони це роблять поступово".
  Попередній матеріал
  ЄБРР: сплеск інфляції в Україні пов`язаний з надмірною доларизацією економіки
  Наступний матеріал
  Восени реконструюють Південний міст
  Теги:
  Loading...